Це були далеко не перші вибори для нього. Знає, що таке бути головою комісії, секретарем, а цього разу відбув лише «рядовим».

- Ти не уявляєш, що там робилося, - спробував прояснити ситуацію й свою поведінку Галі.

- Та тобі ж то яке діло? Ти ж не голова, не тобі за то все відповідати, - не розуміла його дружина.

Іван Петрович хотів було розказати про відповідальність кожного за свій вибір, за долю країни, про те, що вибирати треба головою, а не серцем… Та махнув рукою. Галі було не до того. Для заклопотаної своїми справами жінки вибори закінчилися після того, як бюлетень упав в урну.

- Та не переживай, друже, - підбадьорював Івана Петровича Бандит. – Ну, не останні ж вибори!

- Ти розумієш, що це крок назад? Величезний! – Іван Петрович не заспокоювався. – Пам’ятаєш, у 2012-му працювали? Так от тоді хоч трохи спокійніше було. Нехай скрізь камери були, але тоді все прозоріше було.

- Та я вже читав про це, - відповів Бандит. – Щойно все трохи заспокоїлося Арбузов, відразу виступив: такі застарілі новації – це небажання влади показати реальну картину перебігу виборів. І у першу чергу навіть не Україні, а західним партнерам, на яких зараз так орієнтуються. Тим паче, важливо, щоб вони вибори оцінили. Але оцінили реально!

- Що там оцінювати, - махнув рукою Іван Петрович. – У нас спостерігачі були від «ОПОРИ», знаєш така мережа є. Так от хлопчина мені вночі каже: уявляєте ми на 15 відсотках дільниць порушення фіксуємо! Я сам в шоці. Кажу: так то ж практично кожна шоста! Ще й міліціонер, сержантик з нашої дільниці додає: мовляв, це добре, що у нас все тихо йде. А було ж і стріляли, і зі зброєю люди приходили… Тільки офіційна статистика засвідчила біля шести сотень, чуєш, Бандите, сотень, фактів порушення виборчого законодавства! Це ж я вже не кажу про відкрите кримінальне провадження проти голови обласної виборчої комісії. А що вже говорити про тих, хто в зоні так званого АТО? Їм взагалі хіба дали можливість реально волевиявитися?

- Вважай мене ідеалістом наївним, але я лише сподіваюся, що міжнародні спостерігачі донесуть у свої верхівки всю правду, хай би яка вона не була, - відрізав Бандит.

- Знаєш, міжнародні то добре, але мене наші турбують. І не спостерігачі, а люди. Ти ж явку бачив? Такої ниької взагалі не пам'ятаю! А скільки не змогло проголосувати з різних причин? От і виходить, що парламент обрало трохи більше чверті країни. Ну, от і хто мене тепер переконає, що цей парламент зможе повноцінно представити інтереси всієї країни?