І знову ж, як і в змішаній естафеті, несподівано вдало виступили словенці. Ще й як несподівано. Корінний хорват, а за паспортом словенець, Яков Фак показав як він вміє налаштовуватися на найпрестижніші старти року.

Згадайте, як два роки тому, тоді ще хорват загадково здобув бронзу в спринтерській гонці на Олімпійських іграх в Ванкувері, а в змішаній естафеті саме його вдале проходження свого етапу посприяло завоюванню срібла словенцями у цій дисципліні. Сьогодні ж Фак взагалі вперше у своїй кар’єрі став чемпіоном світу.

Як відомо, в гонці на 20 км на перший план виходить стрільба, оскільки за кожен промах спортсмену нараховується додаткова хвилина. Тому запорука успіху в індивідуалці – саме вдала і точна робота на вогневих рубежах.

Словенець сьогодні відстрілявся з одним промахом. Втім цей промах впевнено компенсував швидким бігом. Перед останнім колом Фак поступався Сімону Фуркаду 14-ма секундами, втім таки зумів наздогнати і перегнати француза, який у підсумку зупинився за крок від перемоги.

За бронзу розгорілася справжня війна. Не пощастило господарям змагань: Пайферу, Ґрайсу і особливо Бірнбахеру. Кожен із цих трьох спортсменів перед четвертою стрільбою реально претендував на золото. Втім, Арнд двічі поцілив у молоко, а Міхаель і Андреас не влучили в ціль по одному разу. Таким чином, бронзу, також доволі несподівано завоював чех Ярослав Соукуп. Бірнбахера і Соукупа на фініші розділили мізерні 0,8 секунд.

З українців найкраще виступив Андрій Дериземля. Якщо б, на останній стійці український спортсмен відстрілявся б на нуль, то зміг би поборотися і за п'єдестал. Утім один раз найдосвідченіший український біатлоніст все ж схибив. У підсумку – лише 17 сходинка. Артем Прима фінішував 24-м, а Олександр Біланенко та Сергій Семенов в очкову зону навіть не потрапили, закінчивши індивідуалку на 58-й та 60-й сходинці відповідно.

Результати гонки:

1. Яков Фак (Словенія - 1) 46:48.2
2. Сімон Фуркад (Франція - 1) +7.0
3. Ярослав Соукуп (Чехія - 1) +12.3

4. Андреас Бірнбахер (Німеччина - 1) +13.1
5. Клеман Бауер (Словенія - 1) +16.6
6. Міхал Шлезінгр (Чехія - 1) +25.1
7. Арнд Пайфер (Німеччина - 2) +36.5
8. Еміль Хегле Свендсен (Норвегія - 2) +49.2
9. Сергій Новіков (Білорусія - 0) +49.8
10. Фредрік Ліндстрьом (Швеція - 1) +52.0

17. Андрій Дериземля (Україна - 2) +1:47.9 (на фото)
24. Артем Прима (Україна - 2) +2:37.2
58. Александр Беланенко (Україна - 3) +4:55.8
60. Сергей Семенов (Україна - 5) +5:27.9