Україна зможе будувати власні балістичні ракети з радіусом дії 500...5500 км, якщо США та РФ остаточно вийдуть із Договору про ракети середньої і меншої дальності (РСМД).

Про це колишній посол США в Україні, а зараз експерт аналітичного центру Brookings Institution Стівен Пайфер заявив в інтерв'ю радіо "Свобода".

«Як на мене, то це прямий наслідок! Дивіться — Росія порушила Договір про ракети середньої і меншої дальності. Сполучені Штати оголосили, що припиняють свої зобов'язання і виходять з договору. Росіяни сказали: «Ми тоді теж припиняємо». Таким чином у нас є угода, у якій беруть участь США, Росія й інші держави, що стали наступниками СРСР, за винятком країн Балтії. І на місці українців я б поставив собі запитання: «А чому я повинен виконувати угоду, з якої виходять і росіяни, і американці?». І якщо ця угода піде в історію, то я вважаю: Україна має повне право будувати ракети із дальністю від 500 до 5500 кілометрів», — наголосив Пайфер.

Також він зазначив, що українці повинні вирішити для себе, чи вони справді хочуть будувати ракети, навіть маючи на це юридичне право.

Як відомо, договір між США та колишнім СРСР про ліквідацію ракет малої та середньої дальності підписали президенти Михайло Горбачов і Рональд Рейган у Вашингтоні 8 грудня 1987 року, а набув чинності він 1 червня 1988 року.

Учасники договору взяли на себе зобов'язання не виробляти, не випробовувати та не розгортати балістичні та крилаті ракети наземного будування середньої (100...5500 км) і малої (500...1000 км) дальності. Згідно з умовами договору, впродовж трьох років сторони повинні були знищити всі пускові установки та ракети наземного базування з радіусом дії 500...5500 км, в т. ч. ракети як у європейській, так і в азійській частині Радянського Союзу.

Як писав "Вголос", німецька розвідка заявила, що Росія таємно розмістила ракети середньої дальності.