Таку думку висловив проректор Українського Католицького Університету Мирослав Маринович під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент Вгоhttps://vgolos.com.uaлосу.

Мирослав Маринович зазначив, що дивним чином СБУ реагує на присутність Української Греко-Католицької Церкви на Майдані, але чомусь не звертає увагу на заклики керівника «догналітів» до керівника сусідньої держави втрутитись військовим шляхом у конфлікт, який виник в Україні.

«Що це, як не порушення Закону, на який Служба безпеки в першу чергу мала б звернути увагу. Вона цього не робить тому, що «догналіти» - це проект Кремля, а СБУ чудово використовує цю секту для того, щоб робити потрібні Кремлю провокації в нашій державі», – сказав проректор УКУ.

В свою чергу релігієзнавець  Ігор Ожиївський нагадав, що «догналіти» в Україні з’явилися тоді, коли УГКЦ відродила усі свої інституції: Богословська академія переросла в університет, відкрилися семінарії, монастирі. Це було зроблено для того, аби внести сум’яття в християнське середовище, посіяти розбрат.

Він наголосив, що, оскільки держава не допомагає у боротьбі з сектою Догнала, Церква повинна робити це самостійно, вдосконалюючись та розвиваючись. За словами релігієзнавця, якщо вірні добре почуватимуться у своїй Церкві, вони ніколи не шукатимуть якої іншої.

Як писав Вголос, Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав (Шевчук) висловив здивування бездіяльністю представників державних органів, які дозволяють діячам невизнаного релігійного угрупування, відомого під назвою «Українська Правовірна Греко-Католицька Церква» або «догналіти», безперешкодно проповідувати і проводити акції.