Директор Недержавного аналітичного центру Української студії стратегічних досліджень Юрій Сиротюк розповів, яким чином можна збільшити явку виборців в Україні.

Про це він заявив у коментарі «Вголосу».

«Змушувати людей голосувати не можна і це не дасть необхідного результату. Громадянам треба дати можливість повністю реалізувати свій вибір. Я маю на увазі, щоб у випадку помилки люди мали змогу відкликати того чи іншого кандидата. На жаль, у нас ця процедура працює дуже слабо», - пояснив Юрій Сиротюк.

«Крім того, громадяни повинні врешті зрозуміти, що їхня неучасть у виборах – це не «плюс» для них, а «мінус». Певна кількість електоральних органів все одно буде сформована. Людина, яка нічого не хоче і в усьому розчарувалась, не пішла на вибори, але замість неї пішов хтось, кому заплатили гроші. Тому електоральна втеча завдає шкоду самому виборцю, оскільки вибори – це єдиний час, коли діє абсолютне народовладдя», - додав експерт.

«Як я вже казав, у світі є загальна криза електоральної демократії. Люди розуміють, що це не працює, тому, на мою думку, нам слід шукати якомога більше механізмів прямої демократії. Громадяни повинні більше брати участь у вирішенні проблем. Ця пострадянська система себе вичерпала. Тому для того, щоб люди почали довіряти, треба зробити кілька елементарних речей: заборонити платну політичну рекламу і жорстко карати за маніпуляцію і ЗМІ. Ми часто говоримо про підкуп виборців безпосередньо, але маніпуляція починається набагато раніше, коли йде тотальна атака на мізки людей через політичну рекламу, замовну соціологію і «чорну» готівку олігархів, яка не обліковується. Тобто, і політичний клас має зробити кроки до цього, і самі люди повинні розуміти, що якщо вони не прийдуть на вибори, то зроблять тільки гірше», - підсумував він.

Читайте більше інформації у статті "Чому мільйони українців не ходять на вибори?"