Депутат Львівської облради Михайло Хвойницький (актуальний член ЄЦ і депгрупи «Нова Галичина», екс-Християнська партія Оксани Білозір, екс-Партія Регіонів, екс-Рух, екс-порядна людина) в коментарі одній із львівських газет бідкається, що депутати облради не затвердили статуту «Львів-ТБ» Найбільший жаль він має до депутатів з фракції БЮТ, які ніби-то «не встигли прочитати статут». Бреше. Бо депутати якраз дуже добре прочитали статут і саме тому й не затвердили.

Те, що депутати Львівської облради на минулій сесії не затвердили змін до статуту комунального підприємства «Телерадіокомпанія Львів-ТБ» може призвести до позбавленням компанії ліцензії на телемовлення. Чи переживе такий удар українська культура покаже час.

А наразі покажемо чому ж облрада не пішла назустріч одному із пропащих її синів.

Фактично Хвойницький вдався до банального шахрайства із підміною документів, яке, попри свою простоту і, посміємо навіть сказати, тупість – у випадку реалізації принесло б депутатЄЦу непогані дивіденди.

Справа в тому, що депутатам облради було подано 2 документи: «Проект рішення «Про порядок змін до Статуту КП «Львів ТБ» і додаток «Статут КП Львів-ТБ». ДепутатЄЦ надіявся, що облрада сконцентрується на першому документі і самого Статуту навіть не читатиме. А в проекті рішення про зміни до Статуту і в Статуті є серйозні розбіжності.

В проекті рішення облради сказано:

«Внести зміни до статуту комунального підприємства «Телекомпанія Львів-ТБ», додавши пункт 4.16 у такій редакції: «На підприємстві створюється редакційна рада, половина складу якої призначається засновником – Львівською облрадою, а половина – обирається творчим колективом підприємства. Діяльність редакційної ради регулюється Редакційним статутом КП, який затверджується засновником – Львівською облрадою».

А от у проекті Редакційного статуту читаємо:

2.3. З метою представництва інтересів керівників (працівників) Телекомпанії до Редакційної ради зборами працівників телекомпанії призначаються представники керівництва (працівників) телекомпанії. Такі представники діють в інтересах та від імені керівників (працівників) товариства.

2.4. Редакційна рада складається з чотирьох осіб, половина з яких призначається керівництвом телекомпанії, інша половина – творчим колективом.

Тобто у статуті про представників засновника у редакційній раді телкомпанії немає жодного слова!

А як же тоді бути з тим, що облрада у проекті рішення пропонує призначити членами редакційної ради телекомпанії «Львів-ТБ» чотирьох депутатів – Батенка, Кравченка, Баляша та Нємчінова? Де їм місце у редакційній раді, кількісний склад якої статутом визнаний лише чотири особи?

Але не варто думати, що у пункті 2.4 редакційного статуту була допущена технічна помилка. Бо в наступному пункті 2.5. сказано, що у випадку, якщо хтось з членів редакційної ради захоче скласти свої повноваження достроково, то «у такому випадку керівництво телекомпанії та/або творчий колектив призначають нового члена редакційної ради».

От і виходить, що Хвойницький, за сприяння голови комісії з питань культури «нашоукраїнки» Христинич (остання гарячо захищала його на сесії, проте забула пояснити хто і як відбирав кандидатів у члени редакційної ради від депутатів), свідомо ввів в оману депутатів Львівської облради. Адже всім зрозуміло, шо компанія житиме, керуючись насамперед статутом, а не якимось рішенням облради. А статут цей виключає будь які впливи засновника компанії – облради - на її діяльність.

Тобто облрада фактично не пропустила аферу депутатЄЦа Хвойницького, який організував усе для того, щоб бути єдиним розпорядником бюджетних коштів облради, а також єдиним, хто буде формувати її редакційну політику.