Про це повідомив депутат Львівської обласної ради від ВО «Свобода» Йосиф Ситник, інформує прес-служба обласної парторганізації.

Депутат зазначив, що ситуація із заборгованістю із заробітної плати нині є критичною і загрожує безпеці держави не менше, ніж російські танки на Донбасі.

За даними Держстату, станом на 1 червня цього року заборгованість із зарплати лише за останній місяць зросла на 21,1%, а з початку року – на 37,2% і досягнула 1,8 млрд. грн.

Якщо не враховувати дві області, де відбуваються воєнні дії, то Львівщина – у трійці лідерів із заборгованості. У структурі невиплаченої з/п 73,3%, або 67,2 млн грн, належить економічно активним підприємствам і лише 20,4% – підприємствам, щодо яких здійснюють процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання банкрутом.

Йосиф Ситник зазначив, що, аналізуючи динаміку заборгованості, бачимо: станом на 1 січня вона становила 77,1 млн грн, на 1 лютого – 92,6 млн грн, на 1 березня – 106,0 млн грн, на 1 квітня – 76,9 млн грн, на 1 травня – 81,9 млн грн, на 1 червня – 91,79 млн грн. Отже, від квітня на Львівщині почався другий етап динамічного зростання заборгованості із виплати заробітної плати і його темп зміни дуже швидкий. Водночас у сусідній Івано-Франківській області, якщо порівняти, за останній місяць заборгованість із виплати заробітної платні зменшилася на 21,6%.

Депутат наголосив, що за темпами зростання заборгованості із заробітної плати Львівщина посідає 7-8 місце серед областей України.

«Як свідчать статистичні показники, лише за останній місяць ця заборгованість зросла у Львівській області на 10 млн грн, і майже весь цей приріст забезпечили економічно активні підприємства. Ці факти є одним з аргументів невідповідності проголосованих урядовою коаліцією наприкінці грудня 2014 року змін до Податкового кодексу щодо задекларованих реформ у сфері дерегуляції та формування конкурентного середовища. Обіцянки уряду Яценюка про зменшення податкового тиску на бізнес-середовище є фейком, економіка України летить у прірву, бо навіть з інфляційними доходами підприємства неспроможні виплачувати заробітну плату», – пояснив націоналіст.  

Він додав, що аналіз показників заборгованості з виплати заробітної плати працівникам економічно активних підприємств Львівщини станом на 1 червня 2015 року свідчить, що 68,4% цієї суми, або 45,9 млн грн, – це заборгованість, яка виникла із нарахованої, але не виплаченої заробітної плати за січень-квітень 2015 року.

«Розподіл суми заборгованості з виплати заробітної плати працівникам економічно активних підприємств (установ, організацій) за організаційними формами суб’єктів економіки на 1 червня 2015 року показує, що 6,5% належить державним підприємствам, 31,2% – акціонерним товариствам, де є державна частка власності, 48,1% філіям. Ці підприємства свідомо доводять до банкрутства для того, щоб продати їх за копійки наближеним до влади олігархам на хвилі масштабної приватизації, ініційованої урядом Яценюка», – пояснив Йосиф Ситник.

Він також зазначив, що паралельно із заборгованістю із виплати заробітної плати вкрай негативні наслідки для українців має і темп зменшення реальної заробітної плати. Так, індекс реальної заробітної плати у Львівській області за січень-травень 2015 року до січня-травня 2014-го зменшився 23,5%, тоді як у січені-травні 2014 року до січня-травня 2013-го він становив 100,1%.  

У відношенні травня 2015 року до травня 2014 р. темп зниження реальної заробітної плати у Львівській області перевищує навіть середньоукраїнські показники і становить 28,4 % (в Україні – 27,6%).

«Усе це – бездіяльність так званого «інтернаціонального уряду технократів» та їхніх облдержадміністрацій на місцях, які не спроможні ні здійснити ефективну бюджетно-фінансову децентралізацію, ні демонополізувати ринки й усунути олігархів від ухвалення рішень, ні переорієнтувати українську економіку на діяльність в умовах війни та сприяти розвитку малого й середнього підприємництва. Невиплата заробітної плати на тлі шаленого зростання цін та вартості життя громади Львівщини, як і всіх українців, спричинить соціальний вибух», – вважає Йосиф Ситник.