Nine Inch Nails "Ghosts I-IV" (2008)

Несподіваний 7-й альбом від Резнора. Через рік після "Year Zero". Без вокалу. 36 привидів-треків. Майже 2 години звучання, якщо не для слабонервних, то терплячих так точно. 4-ри диска по 9-ть треків. Оцифрованих і безіменних.

В принципі, альбом зроблений однією лівою і ні нащо більше не претендує. Тільки для розслабону. Треки скачуть від звичного індастріелу до дарк амбієнту, від IDM до року, від хаусу до нойзу, від акустики до електроніки. В більшості треків освоюється територія діяльності Autechre.

Тобто, без зальотів в експерименти, диск, безперечно якісний, але читай речення про розслабон. "Ghosts III" – навіть так дуже ніччо, особливо 23 і 27 привиди. 28, 31 і 33 також. Але як вже зрозуміло, потрібно слухати все. Така концепція.

Атмосферний такий альбомчик. Медитаційний, якщо можна так сказати. Особливо для тих, хто знаходить спокій в лязкоті металу та стуканні металевою трубкою по бочках. "Ghosts I-IV" – гарний альбом для провітрення мізків.

Треклист від 1 до 36.

The Brunettes "Structure and Cosmetics" (2007)

Сімпатішний тві-поп транзитом через інді-поп з Нової Зеландії The Brunettes. Мальчік і дєвочка. Джонатан Брі та Хізер Менсфілд. Ще одна весела банда в компашці Margot & the Nuclear So and So's та Monkey Swallows The Universe.

Пасторальні етюди. Кісски-іриски. Цьомки-бомки. Ангелочки. Камерність. Хорові заспівончики з кульбабними віночками на голові. Дзвіночки. Ксилофончики. Напіввідкриті дівочі вуста з натяком на Лоліту та іншу підліткову чудасію. Самтаймс, проскакує стьоб над The White Stripes. Не самтаймс, легкий і танцювальний інді-попчик. Як в "Her Hairagami Set".

"Obligatory Road Song" пасеться на території Postal Service (виділемо басову партію). Вокал Хізер літає десь в далеких хмарах, щоб інколи повертатись на землю, бо яке життя без мальчіша-плохіша ("Small Town Crew")?

Алюзії на китайську мелодику в "If You Were Alien" і Джонатан дає зрозуміти, хто в банді співаючий янь. Фортепіанна партія "Wall Poster Star" лабає вже по-дорослому, без трулів і усміхненого наїву. Губна гармоніка відправляє "Structure & Cosmetics" на інший берег від дитинства. В прерії дорослого життя. З кактусами і текілою.

Дуже і дуже сімпатішний альбом. Сонячний і не дуже. Для тих, хто не забуває інколи згадувати, як робити кораблики з паперу. Браво.

1. Brunettes Against Bubblegum Youth
2. Stereo (Mono Mono)
3. Her Hairagami Set
4. Credit Card Mail Order
5. Obligatory Road Song
6. Small Town Crew
7. If You Were Alien
8. Wall Poster Star
9. Structure & Cosmetics

DeVotchKa "A Mad & Faithful Telling" (2008)

Колорадська порнографія DeVotchKa з заскоками в секундний бріт-поп, ель маріачі і майже тотально в gypsy punk імені Gogol Bordello. 6-й альбом з недосконалою цифрою повністю відповідає своєму порядкову номеру. Попередня айпішка "Curse Your Little Heart" (2006) була все ж кращою. Зіпсувати каверами Velvet Underground, Siouxsie & the Banshees і Френка Сінатру, то ще потрібно вміти.

Америкосам, мейбі, цікаво таку екзотику слухати. Але завивання оперних співачок під шансон і вище згаданий джипсі панк на наших широтах, достатньо поширенна пташка, щоб подавати її як холодну закуску. Та й Тарантінка з Родрігесом постарались з ля гітаррами і маріачіками.

Чим "Along the Way" відрізняється від "The Last Beat of My Heart" з попереднього альбому? Хіба що більш пафосним аранжуванням з мексиканськими бурітосами і незабутнім голосом Ніка Урата.

Сирувата каша-малаша з південно-американських ритмів та одеських кабачків для фанатів попсової екзотики Брєговіча та Beirutа з його "Gulag Orkestar" (2006). Багато шуму з нічого. Меланхолійні вальси під місяцем, розсипаний голос Урата для вечірнього базару за сємками. Земфіра таким грішила на своєму "Спасіба".

В принципі, DeVotchKa завжди була і буде в тіні Calexico, так що нє созрєла іщщьо ваша DeVotchKa, таваріщі піндоси.

1. Basso Profundo
2. Along the Way
3. The Clockwise Witness
4. Head Honcho
5. Comrade Z
6. Transliterator
7. Blessing in Disguise
8. Undone
9. Strizzalo
10. New World

iForward Russia! "Life Processes" (2008)

Улюблена банда Вови Путіна з британського Лідса, після успіху свого дебютно-пронумерованого "Give Me A Wall" (2006) дає жару на бар'єрному 2-му альбомі. Пост-панкове звучання і вокально-істеричні конвульсії Тома Вудхеда залишились на місці.

Кудись тимчасово подівся денсовий підривон "Twelve" і легкість сінглового "Four". З'явилась серйозність і відповідальність за долю приручених планет. Виразніше виявився закос під нью-вейвність New Order і Cure. Набрались крапаль пафосу. Добавили металічних рифів. Під то конечно, можна відриватись, що доводять "We Are Grey Matter" та "Spring is a Condition" зі своїм штурмом райських воріт.

За "Twelve" намагається віддуватись "Don't Reinvent What You Don't Understand", але йому це вдається лише на 99, 7% Значить не те. Якийсь майже построк а-ля Explosions In The Sky проривається крізь "Some Buildings", роблячи її одним з найкращих треків альбому.

2-га частина альбому виявляється набагато сильнішою від перших 5-ти треків. Сильнішою, продуманішою, живішою, гнучкішою. Форварди підглянули щось в захисників Tool і Radiohead. Друге дихання підтримують "Breaking Standing", хардова "Gravity & Heat", особливо, акустично-електронна "Fosbury in Discontent", слемова "A Shadow is a Shadow is a Shadow".

Здається, вже традицією серед пост-панкерів стає остання прощальна балада з характерними мерехтливими переливами гітар. Тут "Spanish Triangles". В Interpol – "The Lighthouse". В Editors – "Well Worn Hand". Тут би було варто згадати і "Your Hand In Mine (Goodbye)" Explosions In The Sky в саундтреці до фільму "Friday Night Lights" з Бобом Торнтоном.

iForward Russia! довго запрягались, але дали в останніх треках повної прикурки. Хоч і не денсової, але майстерної. І на тому, велике мерсі. Стало менше крику і більше розуму. Різноманітний, на відміну від дещо прямолінійного дебютника і дуже толковий реліз "Life Processes".

1. Welcome to the Moment (The Rest of Your Life)
2. We Are Grey Matter
3. A Prospector Can Dream
4. Spring is a Condition
5. Don't Reinvent What You Don't Understand
6. Some Buildings
7. Breaking Standing
8. Gravity & Heat
9. Fosbury in Discontent
10. A Shadow is a Shadow is a Shadow
11. Spanish Triangles