Національна рада України з питань телебачення й радіомовлення оштрафувала ТзОВ "Новини 24 години", що мовить під логотипом NewsOne, на 96,5 тисяч гривень за мову ворожнечі.

Відповідне рішення було ухвалене 7 лютого.

Нацрада також зобов’язала телеканал виправити порушення законодавства.

Зазначається, що NewsOne 31 липня, 1, 2, 5, 6, 13 вересня 2018 року транслював заклики до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті.

Також СБУ вказала Нацраді, що окремі програми поширювали висловлювання з ознаками "прихованого заклику до агресивних дій та програмування агресивної поведінки глядачів". До них було віднесено кліше російської пропаганди: "партія війни", "партія миру", "братовбивча війна", "механизм раскола православия", "Россия защищает свои интересы", "мир не признает Россию агрессором", які формують спотворене уявлення про ситуацію в Україні.

Моніторинг Національної ради засвідчив, що в ефірі заперечують присутність російських військ на території України, виправдовують дії РФ проти територіальної цілісності України, формують уявлення про Україну як про суб’єкт агресії проти частини власної території, про "фашизм і націонал-соціалізм" керівництва України та частини населення тощо.

Зазначається, що в ефірі NewsOne систематично вживалася така лексика: "уничтожение народа Украины", "мир не признает, что они агрессоры", "индульгенция на убийство","главный агрессор на Печерских холмах", "братоубийственная война" тощо.

На думку Національної ради України з питань телебачення й радіомовлення автори таких висловлювань "програмують до агресивної поведінки".

Нагадаємо, у жовтні минулого року стало відомо, що на "112 Україна" та NewsOne накладуть санкції.

Раніше NewsOne уже отримував попередження від Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення.