Про це свідчать нові розрахунки дослідників, передає Republic.

Точно ніхто не знає, коли і де впаде на Землю космічна станція. Незважаючи на те, що швидкість станції відома, робити точні прогнози щодо часу падіння важко, оскільки воно залежить в тому числі від щільності окремих верхніх шарів атмосфери, які постійно змінюються.

Передбачити місце падіння ще складніше через те, що «Тяньгун-1» робить кілька обертів навколо Землі кожні добу, тому навіть різниця у кілька десятків хвилин дає дуже великий розліт координат.

Останні розрахунки незалежної дослідницької організації The Aerospace Corporation показали, що найвірогіднішим днем падіння станції буде 1 квітня; втім, дослідники допускають похибку плюс-мінус чотири дні. Найімовірнішим місцем падіння, з огляду на поточну орбіту «Тяньгун-1», фахівці назвали невелику область в районі 42-43 градусів північної чи південної широти.

У північній півкулі на цій широті знаходяться багато великих міст: Нью-Йорк, Барселона, Рим, Сочі, Владивосток.

Нідерландський вчений Марко Лангбрек дає схожі оцінки часу падіння: за його розрахунками, «Тяньгун-1» увійде в щільні шари атмосфери 31 березня з похибкою плюс-мінус три дні.

Фахівці сходяться на думці, що велика частина «Тяньгун-1» у будь-якому випадку згорить в атмосфері. Тим не менш, якісь окремі частини станції, швидше за все, досягнуть земної поверхні – спостерігачі із Землі зможуть побачити падіння великої вогняної кулі, яку за розмірами можна порівняти з метеоритом, що впав в околицях Челябінська в 2013 році.

 

«Вголос»