Про це під час стратегічної сесії в Житомирі щодо створення містобудівного кадастру в Україні заявив міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

«Спільно з міжнародними партнерами та експертами за 2 роки маємо створити Містобудівний кадастр України» - заявив він.

Як уточнив Зубко, створення Містобудівного кадастру має завершитися до 2021 року. Для цього місцеве самоврядування має надавати дані і створювати умови, які потім будуть використовуватися на регіональному рівні.

«Зі створенням Містобудівного кадастру ми досягнемо якості, публічності та оперативності прийняття управлінських рішень, покращення інвестиційного клімату, спрощення та прискорення дозвільних процедур у сфері будівництва, прозорість процесів просторового планування, проектування та будівництва. Але найголовніше — нові можливості для розвитку та економічного зростання регіонів»,  - зазначив він.

А також додав, що створення Містобудівного кадастру дозволить проаналізувати механізм ведення обліку як нерухомості, так і земельної ділянки, реєстр орендарів, межі земельних ділянок тощо.

«Впровадження кадастру дасть можливість збільшити доходи місцевих бюджетів і побудувати на місцях абсолютно справедливі умови для ведення бізнесу»,  - зауважив міністр.