Міністерство внутрішніх справ разом з Міністерством фінансів ініціюють введення від Дня незалежності України 24 серпня пластикової картки замість внутрішнього паспорта громадянина України з одночасним посиленням захисту зовнішнього паспорта громадянина України.

 

Про це заявив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. "Протягом місяця МВС разом з Мінфіном виявило ініціативу підготувати пакет документів, яким буде введений орієнтовно від Дня незалежності внутрішній паспорт у вигляді картки й зовнішній паспорт із серйознішим захистом, який відповідатиме європейським стандартам", - сказав Луценко.

 

Він підкреслив, що все виробництво як картки, так і нового зовнішнього паспорта буде проходити виключно в державних структурах.

Луценко заявив, що після скасування інституту прописки існування внутрішнього паспорта - анахронізм.

 

При цьому він зазначив, що ніхто не буде змушувати громадян насильно міняти паспорти. Зокрема, пропонується, щоб нинішній внутрішній паспорт і картка могли використовуватися одночасно протягом 5 років. Крім того, Луценко зазначив, що нові документи не будуть коштувати дорожче нинішніх. "Пластикова картка не може бути дорожчою 10 гривень", - сказав він.

 

Нагадаємо, що 10 березня Президент Віктор Ющенко своїм указом скасував зміни бланка закордонного паспорта; консорціум ЄДАПС (Єдина державна автоматизована паспортна система) просив його переглянути це рішення.

 

Цим указом Ющенко поновив дію опису лівої сторони обкладинки й першої сторінки закордонного паспорта, що було затверджено указом Президента від 14 грудня 1996 року, а пізніше було змінено указами Президента від 13 серпня 2002 й 10 грудня 2004.

 

14 грудня 2004 Леонід Кучма, який займав тоді пост Президента, підписав указ про вдосконалення бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон, який набув чинності 1 січня 2005.

 

У грудні 2003 Верховна Рада прийняла Закон "Про свободу пересування й вільний вибір місця проживання в Україні", що визначає умови проживання, пересування й реєстрації в Україні українських громадян, іноземців й осіб без громадянства.

 

До цього в Україні була скасована прописка й питання реєстрації місця проживання громадян не було законодавчо врегульоване.

 

Зараз діє "Положення про паспорт громадянина України", затверджене постановою Ради від 2 вересня 1993 й "Положення про паспорт громадянина України для виїзду за кордон", затверджене указом Президента від 28 жовтня 1993 року