Колишній очільник Держагенства з управління зоною відчуження Віталій Петрук розповів, що у Чорнобилі планують організувати екскурсії на повітряних кулях.

Про це він повідомив сайту «Сьогодні».

«Активно розробляється можливість катання туристів над зоною відчуження на повітряних кулях. Є кілька компаній, які готові надавати таку послугу, вони зараз вивчають дану можливість», – сказав Петрук.

Також він заявив, що такі прогулянки безпечніші, ніж піші.

«Хоча й піші проходять безпечними маршрутами», – уточнив Петрук.

Проте, у самоселів своя думка про повітряні екскурсії.

«Те, що вони з'являться – це добре. Для туристів будуть створювати добрі умови, а це означає, щось покращаться і для нас. Але є один великий мінус. У Чорнобилі досі немає аптеки, але ж тут залишилися жити такі, як я, і нас досить багато, сюди приїжджають десятки тисяч туристів щорічно. З появою повітряних екскурсій їх буде ще більше. А раптом хтось з них пораниться чи комусь стане погано? Ніде придбати навіть найпростіших ліків – від саден, головного болю, від температури, від застуди. Просимо або вимагаємо, не знаю навіть як сказати, щоб влада організувала в зоні відчуження продаж ліків», – розповіла одна з самоселок.

Нагадаємо, що раніше Державне агентство України з управління зоною відчуження заявляло, що водні маршрути у Чорнобилі готові до прийому відвідувачів та відповідають нормам безпеки.