Жителі Львова вимагають замість готелю у центрі міста звести парковку.

Так, на сайті уже з`явилась відповідна петиція. 

Вже три роки чиновники ЛМР "протягують" питання незаконного будівництва готелю з казино по вул. Вороного, 4 на місці паркінгу! Ми, мешканці прилеглих будинків і небайдужа громада міста Львова, виступаємо категорично проти такого беззаконня та хочемо виключно паркінг та громадський простір (дитячий майданчик, оранжерея, мультибібліотека тощо), без жодних готелів, багатоповерхівок, хостелів і так далі", - йдеться у петиції.

ПЕРЕДІСТОРІЯ
Нагадаємо, 6 березня 2020 року, відбулися громадські слухання щодо розроблення ДПТ обмеженого вул. М. Вороного, вул. С. Руданського, вул. Ф. Ліста, вул. М. Коперника, пл. А. Міцкевича, просп. Т. Шевченка у м. Львові, під час яких було офіційно подано від мешканців безліч зауважень та пропозиції. Адже, як виявилося, попри обіцянки мера, єдиною метою розроблення цього детального плану, на жаль, є узаконення сумнівного будівництва готелю на місці паркінгу по вул. Вороного, близькими до львівського мера бізнесменами. Далі, згідно процедури, усі зауваження розглядає управління архітектури ЛМР і надає відповіді, з дотриманням термінів. Однак цього не відбулось. Думку громади міська влада, само собою, вкотре проігнорувала. Чиновники ЛМР грубо порушили процедуру і без надісланих аргументованих відповідей подали цей ДПТ на розгляд архітектурно-містобудівної ради, де сказали, що з мешканцями «усі зауваження», так би мовити, погодженні. Тому ми просимо усіх небайдужих допомогти нам боротись проти такого свавілля і побудувати у центрі міста, де, наразі, єдина безкоштовна парковка, побудувати паркінг та красивий та потрібний громадський простір.

ЧОМУ ВИ ПОВИННІ ПІДПИСАТИ ЦЮ ПЕТИЦІЮ?
Хіба у Львові бракує готелів? А паркінгу та відкритого громадського простору у центрі міста? Якщо петиція набере необхідну кількість голосів, її розглянуть на сесії ЛМР і депутати зможуть ухвалою задекларувати по вул. Вороного, 4 виключно паркінг з громадським простором, а не сумнівну комерцію. Тобто львів’яни врешті отримають паркінг в центрі. При цьому він буде не приватний і більшу частину паркомісць не використовуватимуть гості готелю. Окрім цього анонсоване будівництво готелю на місці паркінгу має чимало порушень, а також дозволяє потенційному забудовнику отримати комунальну земельну ділянку в історичному центрі Львова, вартістю 2-3 млн доларів, абсолютно безкоштовно, без відкритого аукціону! За кошти вирученні з аукціону у Львові могли б нарешті збудувати хоча б один комунальний дитячий садочок. Або не продавати ділянку, а збудувати на ній виключно паркінг з громадським простором на будь-який смак. Чи вже ж у Львові достатньо освітньо-соціальної інфраструктури, а недостатньо виключно готелів?!

В ЧОМУ ПОРУШЕННЯ?
Проектований готель по Вороного, 4 перевищує допустиму висотність у історичному ареалі міста. Також згідно Генерального плану м. Львова ділянка по вул. Вороного, 4 чітко визначена, як паркінг, а не готель. Тобто, по факту, цим детальним планом хочуть змінити Генплан, що є грубим порушенням містобудівної документації. А ще навколо цієї ділянки є пам’ятки архітектури, охоронні межі яких не дозволяють будівництво проектованого готелю. Окрім цього створена при ДП «Містопроект» (підприємство, яке проектує цей ДПТ) консультативна рада рекомендувала відправити цей детальний план на доопрацювання. Також по факту розроблення цього детального плану території порушено кримінальне провадження за ст. 356 ККУ, самоуправство. А все тому, що Львівської міської ради передала повноваження щодо розробки ДПТ стороннім приватним особам, тоді як це - відповідальність органів місцевої влади.

КОМУ ВИГІДНО БУДУВАТИ ТАМ ГОТЕЛЬ?

Близькими до Львівського Бургомістра бізнесменами, які входять у його політичну партію та спонсорують її. Ці, так звані, «інвестори» хочуть будувати готель на нашій з Вами, комунальній, земельній ділянці. Земля їм не належить. А це означає, що комунальну земділянку, перед проектуванням готелю, потрібно купити на відкритому аукціоні. Станом на сьогодні ця територія немає кадастрового номера, є вільною та належить територіальній громаді м. Львова. Тобто ласу територію у центрі міста, яка орієнтовно вартує близько 2-3 мільйонів доларів цим ДПТ хочуть безкоштовно відати приватній компанії під комерційну забудову!

Громада міста Львова, як власник земельної ділянки, може вимагати більш раціональне використання території у центральній частині міста, а ніж просто тризірковий готель з приватними паркомісцями!