А ви коли-небудь замислювались, чому обіцяний сміттєвий завод у Львові ніяк не з’являється? Чому від виборів до виборів його лише обіцяють? Чому постійно беруть на це нові кредити, виділяють мільйони з бюджету, а результату — і близько не видно? 

Чому те саме відбувається і з дорогами? Чому їх ремонтують роками? Чому на них списуть усе більше і більше грошей, а результату — так само не видно?

Відповідь — проста як двері: є у Львові дехто хитрозроблений.

***

Епопея із будівництвом так званого сміттєпереробного заводу на вул. Пластовій триває вже третій рік. Так званого, адже те, що вже почала зводити мерія — зовсім не завод. Це лише небезпечна для екології схема, яка дозволить і далі вивозити весь непотріб на аварійне сміттєзвалище у Грибовичі.

І депутати, і громадські діячі, і екологи, і мешканці району це розуміють — відповідно, влаштовують протести, звертаються до суду й обгрунтовують свої претензії. А міський голова увесь час? Наче в бункері: нікого не бачить, нічого не чує, гне свою лінію. І робить це неспроста. Адже як тепер з'ясувалося — гроші з бюджету на підготовку скандального проекту списують не кому-небудь, а спонсорам самого Андрія Садового!

У грудні 2019 року ЛКП «Зелене місто» провело тендер на підготовчі роботи для будівництва сміттєпереробного заводу на вул. Пластовій. Виграла рівненська фірма, яка, увага (!), запропонувала найвищу (!) ціну — ТзОВ "НВП ШЛЯХБУД». Невдовзі після того ЛКП «Зелене місто» змінило керівника — ним став Святослав Євтушенко.

Власником ТзОВ «НВП ШЛЯХБУД» у той час був колишній підлеглий Євтушенка — Євгеній Кінаш. Водночас дружина Євтушенка — Ольга Євтушенко протягом тривалого часу була працевлаштована у ТзОВ «НВП ШЛЯХБУД» і звільнилася звідти саме перед укладенням угоди з Львівською мерією.

Депутати звернули на це увагу під час сесії Львівської міської ради, втім чиновник вдав, нібито це тільки "збіг обставин". І на ньому ці "збіги обставин" лише почалися.


Святослав Євтушенко

Після призначення Євтушенка до ЛКП «Зелене місто» Кінаш вийшов із засновників компанії ТзОВ «НВП ШЛЯХБУД», а на його місце зайшло ТзОВ «КУА ОЗОН». Кінцевим бенефіціарним власником ТзОВ «КУА ОЗОН» є кіпрська офшорна компанія «Ідело Менеджмент ЛТД» в особі Андрія Золотухіна та Дмитра Ісупова.

Як підказує мережа Інтернет, Андрій Золотухінофіційний спонсор партії «Самопоміч» у різні роки, а ще — кандидат у депутати Київської міської ради від «Самопомочі» в 2015 році:


Андрій Золотухін

Натомість Дмитро Ісуповофіційний спонсор партії «Голос» Святослава Вакарчука.


Дмитро Ісупов

 

Крім того, Золотухін й Ісупов — керуючі директори компанії «Озон Кепітал», яка пов’язана із компанією «Дрегон Кепітал». Власником останньої є Томаш Фіала, а одним з головних інвесторів — Джордж Сорос. 

І Фіала, і Сорос, що вже загально відомо, є спонсорами «Самопомочі», «Голосу», наближених до них проектів, а також містечкової сепаратистської «Української галицької партії». 

Фіалі, як ми вже розповідали, Садовий віддав три кам'яниці на площі Ринок і обіцяв віддати свої ЗМІ (коли збирався у президенти). Вдячний Фіала натомість зайнявся піаром львівського мера — дозволив йому проповідувати про "великий прогрес" в рамках свого інвестиційного форуму в Києві минулого літа:


Томаш Фіала на цьому форумі

Зв’язками з цими мільярдерами можна, зокрема, пояснити й близькі стосунки Андрія Садового з новообраною центральною владою — в Уряд Зеленського Сорос з Фіалою делегували десятки «своїх» представників. Вони, скоріш за все, і потягнули соратників Садового на найвищі посади в нинішню владу (екснардеп від “Самопомочі” Альона Бабак стала Міністром розвитку громад і територій, головний архітектор Львова Юліан Чаплінський — її заступником, екснардеп від “Самопомочі” Ірина Подоляк — заступником Міністра культури, молоді та спорту, ексдепутат від "Самопомочі" й ексдиректор ЛКП "Зелене місто" Вадим Ноздря — керівником "Укрспецекспорту" і т.д.)

Детальніше про стосунки Садового з Фіалою, Вакарчуком і новою владою — читайте у попередній статті: «Слуга Зеленського чи Медведчука?»


На світлині по центру – Святослав Вакарчук. В його обіймах – дружина Ляля Фонарьова та ексміністр Тимофій Мілованов. Зліва у блакитній сорочці – Томаш Фіала, а в сірому светрі – його дружина Наталія

Втім, не псевдозаводом єдиним. Як було згадано на початку статті, ще одна сфера «співпраці» львівського мера із його спонсорами — це дороги.

Тому самому ТзОВ «НВП Шляхбуд» мерія Садового віддала низку тендерів на ремонт вулиць у Львові. Йдеться, зокрема, про вулицю Пластову, на якій починають будувати завод (27,3 млн грн), вулицю Данила Апостола (14,5 млн грн) та об’їзну дорогу зі Львова до Білогорщі (28 млн грн). Щодо останньої — ситуація особливо цікава.

Тендер на ці роботи ЛКП «Львівавтодор» проводило ще в 2017 році. Тоді переможцем став «Онур» і вартість робіт становила 27,8 млн грн. Будівництво розпочали у травні 2018 року і планували завершити протягом 11 місяців, але не завершили досі. Натомість у квітні цього року договір раптово розірвали за згодою сторін. І підписали новий договір — з ТзОВ «НВП ШЛЯХБУД» (підписали якраз після того, як фірма перейшла у власність спонсорів Садового!). При цьому ціна робіт раптово підскочила на 50%! «Онуру» виплатили 12,1 млн грн за половину робіт, які він уже виконав, а ТзОВ «НВП ШЛЯХБУД» за другу половину обіцяли аж 28,22 млн грн — тобто більше, ніж було домовлено в першій угоді за виконання всього проекту!

І на цьому — також не все.

У грудні 2019 року видання «Наші гроші» спіймало ТзОВ «НВП ШЛЯХБУД» на спекуляціях з тендерами. Тоді компанія виграла ще один тендер на ремонт, але після перемоги від нього раптово…відмовилась. Відтак переможцем стало ТОВ «Будівельно-монтажна компанія «Містобуд», з яким ТзОВ «НВП ШЛЯХБУД» зустрічалося в таких тендерах 21 раз! 

Проаналізувавши документи конкурентів, «Наші гроші» з’ясували, що учасники користувались одним пристроєм для сканування чи друку, адже на їхніх довідках про матеріально-технічну базу були близько десяти ідентичних плям, а надписи на копіях документів суперників були зроблені однаковим почерком. І це ще раз вказує на те, що тендер міг бути сфальсифікованим.

Коротше кажучи: нічого особистого — тільки бізнес!

Далі обов'язково буде.

Яна Федюра, "Вголос"