«Позиція нідерландської сторони є досить конструктивною і дає нам всі підстави розраховувати, що ці музейні експонати не будуть ними передані на даний момент передані до АР Крим, щоб вони не опинилися в руках іншої держави», - сказано в повідомленні.

Нині виставка «Крим – золотий острів у Чорному морі» експонується в Музеї Алларда Пірсона (м. Амстердам, Нідерланди) терміном з 06.02.2014 р. до 28.05.2014 р.

Згідно з рішенням ще 2013 року Міністерство культури України погодило передачу музейних предметів з фондових колекцій Центрального музею Тавриди» у кількості 132 музейних предметів, Керченського історико-культурного заповідника у кількості 190 музейних предметів, Національного заповідника «Херсонес таврійський» у кількості 28 музейних предметів, Бахчисарайського історико-культурного заповідника у кількості 215 музейних предметів з метою експонування на виставці «Крим – золотий острів у Чорному морі» у Рейнському Крайовому музеї міста Бонн (виставка експонувалася у Боні до 19 січня 2014 р.) та Музеї Алларда Пірсона – археологічному музеї Амстердамського університету терміном з 6 лютого 2014 р. до 28 травня 2014 р.

Термін тимчасової передачі музейних предметів відповідно до наказів та свідоцтв на право тимчасового вивезення культурних цінностей з території України встановлено 12 червня 2014 р.

Враховуючи ситуацію, яка виникла в АР Крим, тобто окупацію територіальної одиниці України Російською Федерацією, а також той факт, що відповідно до статті 15 Закону України «Про музей та музейну справу» Музейний фонд України є національним багатством, невід’ємною складовою культурної спадщини України, що охороняється законом, Міністерство культури України звернулося до МЗС з прохання у поверненні цих музейних цінностей до музейного фонду України з тим, щоб ці фонди не поверталися на даний час до АР Крим.

Таким чином, Міністерство закордонних справ України активно співпрацює з Міністерством культури нашої держави в питанні повернення до України музейних предметів, які належать до державної частини Музейного фонду України. МЗС України доведено відповідну позицію української держави до відома наших нідерландських партнерів. Дане питання перебуває на особливому контролі Посольства України в Королівстві Нідерланди.

Водночас, в контексті останніх заяв деяких офіційних представників Російської Федерації, вважав би за доцільне заявити про неприпустимість намірів щодо крадіжки іншою країною національного багатства України, невід’ємної складової її культурної спадщини, що охороняється законом.