Про це заявив віце-прем'єр Геннадій Зубко, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За його словами, на сьогодні кримінальна частина розслідування практично підійшла до завершення, і є вже попередні висновки.

«Технічне розслідування вже завершується і є два звіти від нідерландської сторони, вони спрямовані нашій комісії з розслідування катастроф цивільної авіації, яка зараз збирає всі коментарі від українських міністерств та українського уряду для того, щоб надати коментарі до нідерландських звітів», – сказав він.

Зубко додав, що Україна направить Нідерландам ці коментарі на наступному тижні.

«А у третю декаду серпня нідерландська сторона, зібравши всі коментарі від всіх країн, задіяних у розслідуванні авіакатастрофи, вже буде оголошувати висновки технічної комісії», – заявив він.

За його словами, наразі технічний і кримінальний звіти закриті для публічного обговорення.

Віце-прем'єр додав, що на сьогодні є попередні висновки технічного розслідування, і тому країни, залучені до розслідування причин авіакатастрофи, вже направили звернення до Ради безпеки ООН щодо заснування трибуналу з розслідування трагедії.

«Ми чекаємо на резолюцію Радбезу ООН щодо відкриття такого трибуналу. І найголовніше для нас – довести цю справу до кінця... Для України дуже важливо, щоб таке не повторювалося на українській території», – сказав Зубко.

Нагадаємо, Малайзія підготувала проект резолюції Ради безпеки ООН з вимогоюсформувати міжнародний трибунал для незалежного розслідування катастрофи малайзійського «Боїнга», збитого 17 липня 2014 року над територією Донецької області.

3 липня прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте звернувся до Австралії, Бельгії, Малайзії та України з проханням підтримати в ООН ідею створення міжнародного трибуналу.

Росія відреагувала на цю пропозицію різкою критикою. Заступник голови російського МЗС Геннадій Гатілов заявив, що Москва вважає цю ідею «несвоєчасною і контрпродуктивною».

Наприкінці червня Нідерланди заявили, що розслідування катастрофи Боїнга МН-17 просувається, і слідчі мають групу потенційних підозрюваних.

Внаслідок падіння «Боїнга» загинули всі пасажири та екіпаж (загалом 298 осіб). Літак збито російським зенітним ракетним комплексом «Бук».