«На підставі інформації, наданої поліцією, міністр закордонних справ Тіммерманс уклав, що затримання і утримання під вартою російського дипломата, який має в своєму розпорядженні повним дипломатичним імунітетом, є порушенням Віденської конвенції та Нідерланди приносять Росії свої вибачення», – говориться в заяві голландського МЗС.

Проте, за словами прес -секретаря МЗС Нідерландів Тіс ван Сона, поліція в інциденті з російським дипломатом у Гаазі діяла у відповідності зі своїми професійними обов’язками, «реагуючи на ситуацію, про яку надійшло повідомлення».


Нагадаємо, Росія направила різку ноту протесту Нідерландам через напад на дипломата. «У минулі вихідні в квартиру радника-посланника посольства Російської Федерації в Нідерландах пана Бородіна увірвалися озброєні особи у камуфляжній формі і під абсолютно надуманим приводом нібито погане ставлення до дітей і на очах цих же дітей жорстоко побили », – сказав офіційний представник МЗС РФ Олександр Лукашевич.

«Закувавши нашого посланця в наручники, поліцейські перепровадили його в дільницю, де протримали майже до ранку, після чого відпустили без всяких вибачень і пояснень», – додав він.

Джерело: РІА Новини