Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас під час виступу на конференції Тримор’я в Бухаресті заявив, що Німеччина також зацікавлена у приєднанні до нового геополітичного проекту.

Про це повідомляє Польське радіо

«Це також є важливим сигналом в рамках Європейського Союзу, що така країна, як Німеччина, не просто дивиться на Захід, але також зацікавлена в справах наших східноєвропейських сусідів», - заявив Гайко Маас.

Заснована в 2015 році Польщею та Хорватією група в ЄС, яка згуртовує країни Балтійського, Адріатичного та Чорного морів, раніше розглядалася як противага Східної Європи до західної осі Берлін - Париж. 12 країн від Естонії через Австрію до Болгарії хочуть співпрацювати, в першу чергу, в галузі інфраструктури та енергетичних проектів.

Цьогоріч уперше в саміті країн Тримор’я взяв участь представник німецького уряду, який прибув до Бухареста на запрошення румунських господарів.

Німеччина зацікавлена в постійному членстві у цій ініціативі. «Ми хочемо використати цей форум також в майбутньому, щоб більше брати участь у дискусіях, які проводяться нашими східноєвропейськими сусідами», – заявив Гайко Маас.

Тимчасом прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький у своїй промові не сказав ні слова про можливе членство Німеччини. Прийняття держави до цієї групи, однак, повинно бути схвалене всіма 12 державами, членами ініціативи Тримор’я.

Досі Німеччина сприймала ініціативу Тримор’я досить критично. Були побоювання, що ця група могла б сприяти поглибленню поділу в Європі. Вказувано, що до Тримор’я входять країни Вишеградської групи, яка належить до найбільш суворих противників міграційної політики канцлерки Анґели Меркель. Розбіжності в інтересах також виникають в енергетичній політиці та стосуються в основному будівництва російсько-німецького газопроводу «Nord Stream 2».

«Наші аргументи у цьому питанні не змінилися. Це в першу чергу бізнес-проект», - наголосив Маас. Він додав, що політичні наслідки для України, наприклад, вирішуються шляхом переговорів.