Видання «Dziennik Gazeta Prawna» відзначає, що нещодавня пропозиція показового проходження військових кораблів через Керченську протоку до Азовського моря, яку американці висунули німцям та французам, належить до найбільш ризикованих.

Західні ЗМІ назвали ідею віце-президента США Майка Пенса провокацією, пише Польське радіо.

Публіцист Збіґнєв Парафіянович коментує, що це – визначення зі словника державного телебачення в Росії та пресового бюро Кремля. Відмовляючись від участі у цій маніфестації, Німеччина та Франція підтвердили право Росії використовувати доктрину обмеженого застосування сили в колишньому СРСР. Торік Путін уточнив її, прокладаючи міст до анексованого Криму (рух у цьому районі регулюють з використанням сили).

Газета наводить заяву головнокомандувача Збройними силами США в Європі генерала Кертіса Скапаротті: «Росія – це в довгостроковій перспективі стратегічний суперник, який реалізує свої цілі за рахунок нашої безпеки й добробуту». Як читаємо, це зовсім протилежне розуміння безпеки, ніж у Німеччини та Франції.

Реакція Берліна і Парижа на пропозицію віце-президента Пенса показує, що досвід з Південної Осетії, Криму, Донбасу, а тепер – Азовського моря, – це для головних гравців у Європі надто мало. Є питанням, що має відбутися, щоб їхнє сприйняття почало змінюватися.