Німецькі дипломати та депутати відкрито ведуть активні дії для зняття санкційного тиску з Російської Федерації у Раді Європи і планують досягнути цього на поточній сесії ПАРЄ.

Цю інформацію підтвердили декілька західних дипломатів та представники експертної спільноти, передає “Європейська правда”.

Представники Німеччини і раніше не приховували, що віддають перевагу “діалогу” з РФ, навіть якщо для цього доведеться поступитися тиском для неї.

Як повідомляє видання, тепер йдеться про скоординовану кампанію, яка набула значних масштабів напередодні весняної сесії ПАРЄ.

Відтак, днями депутати від Християнсько-демократичного союзу (ХДС) спрямували на адресу президента ПАРЄ лист із проханням переглянути санкційні правила, прибравши право Асамблеї накладати санкції на делегації держав-порушниць при затвердженні їх повноважень.

Також німецькі депутати ведуть роз’яснювальну роботу у ПАРЄ, переконуючи інших парламентарів, мовляв, боротьба України з РФ є “передвиборчою технологією” і Європа не має її підтримувати. Парламентарі запевняють, що таку ідею підтримує особисто Ангела Меркель.

Сама канцлерка досі не оприлюднювала позицію з цього приводу, але німецькі дипломати, за даними видання, також безпрецедентно активно домовляються із представниками інших держав про повернення росіян до ПАРЄ без санкцій.

Офіційний Берлін запевняє, що це дозволить “врятувати членство Росії у Раді Європи”, хоча їх опоненти ставлять під сумнів цю логіку.

“Як мені розповіли, протягом цього тижня Рада Європи робила сама собі хімічну кастрацію. І це точно не те, чого ми прагнемо” – написав посол Британії у Раді Європі Крістофер Івон у твіті, натякаючи, що вона сама позбавляє себе  права накладати санкції.

Нагадаємо, що Німеччина виступила за збереження “нормандського формату” для вирішення конфлікту на Донбасі.

Додамо, вперше за сім років: Німеччина очолила Радбез ООН.