Країни-члени Євроспільноти, які виступають проти проекту Nord Stream 2, не можуть розраховувати на Євросоюз. ЄС залишається під впливом Німеччини, яка й використовує його заради власних цілей, – вважає професор Якуб Ґриґєль.

Про це пише Польське радіо з посиланням на видання Gazeta Polska Codziennie.

За його словами, ЄС не був спроможний ефективно боротися за розширення у випадку України, що в результаті призвело до російської агресії в Криму в 2014 році, а згодом дозволило реалізувати будівництво газопроводу Nord Stream 2. Професор Ґриґєль вважає, що цей проект – це поразка країн Євроспільноти. Інвестиція породжує надзвичайно грізні геополітичні наслідки, – заявив професор в інтерв’ю.

І оскільки Nord Stream 2, з точки зору Польщі та інших країн нашого регіону здається буде програною справою, будівництво іншого газопроводу, Baltic Pipe, яким буде пливти до Польщі норвезький газ, – успішно наближається до кінця.

Як наголошує Войцєх Якубік з порталу BiznesAlert.pl, – рішення про будівництво і відповідна підтримка цієї інвестиції дозволяють прогнозувати, що в новому році лише непередбачувана криза могла б загрозити цьому проектові.