Згідно з рішенням суду Баден-Бадена, докази, що свідчать про смерть Хейма в 1992 році в Каїрі, визнані достовірними, у зв'язку з чим кримінальну справу прибічника нацистів було закрито. Раніше факт смерті Хейма ставився під сумнів центром Симона Візенталя –вважалося, що документи про смерть нацистського злочинця були сфальсифіковані, а сам він перебрався з Каїра до Латинської Америки.

Хейм в кінці 1940 року поступив на службу в мережу концтаборів Маутхаузен в Австрії. Передбачається, що він проводив досліди над в'язнями табору, в тому числі робив операції без наркозу і досліджував вплив різних токсичних речовин на людину, за що в таборі його прозвали «Лікар Смерть». Діяльність Хейма в Маутхаузені, зокрема, порівнювали з експериментами ще одного нацистського злочинця Йозефа Менгеле.

Після завершення Другої світової війни Хейма заарештували американські військові як військовополоненого, проте вже в 1947 році його відпустили на свободу. Він займався лікарською практикою у Німеччині до 1962 року, коли ним зацікавилася поліція. Дізнавшись про ймовірний арешт Хейм покинув країну і, ймовірно, осів в Єгипті.

У 2006 році стало відомо, що дочка Хейма, яка проживала в Чилі, намагалася отримати нспадщину, однак не змогла документально підтвердити смерть батька. За її твердженням, Хейм помер у 1993 році. У 2009 році докази смерті Хейма представив його син Рутгер – за його твердженнями, лікар переховувався в Єгипті під ім'ям Тарек Хуссейн Фарід (Tarek Hussein Farid) і помер в 1992 році від раку.

Згідно з проведеними в Німеччині експертизам, документи про смерть Хейма є достовірними, і підстав припускати, що він де-небудь ховається, немає.

У 2008 році Центр Симона Вейзенталя назвав Аріберта Хейма найбільш розшукуваним нацистським злочинцем.

Джерело: Лента