Про це пише «Німецька хвиля».

«У нас ніхто не може ставити себе над правом і законом», – заявив із цього приводу міністр юстиції ФРН Гайко Маас.

Злочинців слід послідовно притягати до відповідальності – це потрібно і для захисту біженців, які проживають у Німеччині, адже вони не заслужили, щоб їх «розглядали вкупі зі злочинцями», цитує урядовця телеканал ZDF.

Згідно із законопроектом, особу міграційного походження зможуть депортувати, якщо її притягали до відповідальності у вигляді щонайменше річного позбавлення волі через певні правопорушення: наприклад, завдання тілесних ушкоджень, вбивство чи зґвалтування. До цього додають також опір поліції та злочини проти власності, якщо вони були пов'язані з насильницькими діями, погрозами або введенням в оману, зазначає «Reuters».

Депортація має стати принципово можливою і у випадку, якщо особу було засуджено на менший, аніж річний, термін ув'язнення за згаданими статтями. До того ж не відіграватиме ролі, про яке покарання йтиметься – умовне чи реальне.

Окрім того, планують не визнавати біженцями тих шукачів притулку, які вчинили правопорушення.

Нагадаємо, через велику кількість біженців до Європи окремі країни-члени Євросоюзу планують подовжити дію прикордонного контролю в Шенгенській зоні.