Про це повідомила представниця відомства Клаудіа Краут.

Виходець з Литви Ханс Ліпшіс, якому зараз 93 роки, служив в Освенцімі в 1941-43 роках. Він був наглядачем на залізничної рампі, де проводилася «селекція» нових ув'язнених. Його арештували на початку травня цього року.

Справу розглядатиме земельний суд міста Ельвангене (федеральна земля Баден-Вюртемберг).

Як повідомляла раніше газета Welt am Sonntag, Ліпшіс завершив службу в концтаборі в званні роттенфюрера СС (молодше офіцерське звання, зазвичай командував загоном з п'яти-семи осіб).

По суті пред'явлених йому звинувачень він поки не висловлювався, зазначила представниця прокуратури.

Раніше він стверджував, що був простим кухарем в концтаборі, а про жахи Освенцима, який став найбільшою в історії людства «фабрикою смерті», знав тільки з окремих розповідей товаришів по службі.

Ліпшіс дійсно певний час працював на кухні для особового складу СС, повідомляла німецька газета. Однак за роки служби в Освенцімі він встиг попрацювати не тільки кухарем. Зокрема, його підрозділ багато разів брав участь у відборі новоприбулих ув'язнених. Саме тут лікарі й офіцери СС відбирали тих, хто здатний працювати, інших відправляли в газові камери.

На початку квітня стало відомо , що німецьке відомство, яке розслідує злочини націонал-соціалізму, вийшло на слід 50 наглядачів табору смерті, в тому числі Ліпшіса. Справи стосовно 30 передбачуваних нацистських злочинців незабаром будуть передані в прокуратуру.

А у вересні в окружному суді німецького міста Хаген розпочався процес над 92-річним Зіртом Бруінсом. Його судять за вбивство бійця голландського опору в 1944 році, за яке він уже засуджений заочно в Нідерландах до довічного позбавлення волі.

Джерело: РИА Новости