Наразі це неофіційне повідомлення. Брюссель не заблокує розширення газогону «Північний потік-2». Французи змовилися з німцями лобіювати інтереси Росії. Про це у понеділок, 11 лютого, пише польська газета Rzeczpospolita.

Керівництво ЄС розробило варіант компромісної угоди. Документ ще має бути представлений на розгляд країн-членів Європейського Союзу. Вони можуть ввести зміни до газової директиви, що негативно вплинуть на інтереси Німеччини (та Росії). Але без голосу Франції ці зміни не мають жодного шансу бути прийнятими.

Раніше Міністерство закордонних справ Франції запевняло, що Париж підтримає зміни до директив. Їхнє затвердження означало б додавання підводних газогонів до Третього енергетичного пакету. А це, своєю чергою, означало б, що «Газпрому» доведеться дозволити доправляння свого енергоносія газогонами «Північний потік» і «Північний потік-2» іншим постачальникам, адже одна юридична особа не може поєднувати функції і постачальника, і продавця газу на ринку ЄС. Тепер, завдяки поступкам Франції, будівництво Nord Stream 2 не заблокують.

Данія єдина в Західній Європі не дозволила росіянам тягнути газогін своїми територіальними водами і виступає проти нього разом із Польщею й іншими 12 країнами, але їхніх голосів недостатньо.

Відтак Кремль організував прес-конференцію, під час якої чиновники не приховували свого задоволення від рішення Брюсселя. Дмитро Пєсков, прес-секретар Путіна, повторив стару пісеньку про те, що цей газогін — «в інтересах європейських країн як одержувачів газу і в інтересах Росії як постачальника».

«З економічної точки зору цей газогін набагато потрібніший, ніж будь-який інший конкурентний маршрут постачання голубого палива на європейський континент. І ми переконані, що безпечнішого та стабільнішого шляху постачання газу до Європи і бути не може», — заявив спікер Кремля.

Всупереч статистичним даним, він ще раз запевнив, що нові газові труби з Росії не збільшать залежність ЄС від російського постачальника енергоносіїв. Однак за даними Європейської комісії, частка імпорту російського газу до Євросоюзу складає вже 40 %. Сам «Газпром» каже про 37 %. А по Європі загалом (включно з Туреччиною) ця залежність вже сягає половини ринку.

Як повідомляв "Вголос", Данія може дати дозвіл на будівництво “Північного потоку-2”.