У вівторок, 22 січня, у німецькому Аахені президент Франції Еммануель Макрон та канцлер Німеччини Ангела Меркель уклали новий договір про дружбу між країнами.

Про це пише видання AP.

Договір був підписаний рівно через 56 років після підписання Єлисейського договору 1963 року, який був покликаний задавати тон для тісної співпраці двох країн після Другої світової війни.

"74 роки, термін життя однієї людини, після закінчення Другої світової війни, те, що здавалося очевидним, знову ставиться під сумнів. Тому, передусім, є потреба у нових зобов'язаннях щодо нашої відповідальності в рамках Євросоюзу, відповідальності, котру несуть Німеччина і Франція", - заявила Меркель під час підписання угоди.

Її також підтримав і Макрон, який зазначив, що Франція та Німеччина більше не становлять загрозу одне одному.

"Загроза надходить з-за меж Європи і з нашого суспільства, якщо ми не зможемо відповісти на агресію, яка зростає", - зазначив він.

Як наголошується, новий договір має посилити транскордонне співробітництво вздовж 450-кілометрового кордону країн, а також покращити координацію між двома країнами, коли йдеться про вирішення таких міжнародних проблем, як зміна клімату та тероризм.