Уряд Німеччини не підтримав заклик України та відмовився надіслати військові кораблі до узбережжя Криму у зв’язку з агресивними діями Росії біля Керченської протоки.

Про це заявив прес-секретар уряду Штеффен Зайберт, пише DW.

“Зараз найголовніше — стриманість і діалог. Надсилання німецьких кораблів до узбережжя Криму не планується, оскільки Німеччина домагається від обох сторін стриманості та зниження ескалації”, — пояснив прес-секретар уряду.

Зайберт вважає, що нові санкції є “дещо поспішною” ініціативою, адже вони “не є водогінним краном, який відкривають і закривають за потреби”.

Нагадаємо, 25 листопада ввечері Росія атакувала українські катери у Керченській протоці. У Мережі з’явилося відео атаки.

За даними ВМС України, шестеро українських військовослужбовців отримали поранення. Московити ж кажуть, що внаслідок атаки в морі “отримали легкі поранення” троє українських військових. Також Росія захопила три українські військові катери.

26 листопада депутати Верховної Ради проголосували за введення воєнного стану на 30 діб від 14.00 26 листопада. Однак не в усій країні, а лише на території десяти областей, які межують із окупованим Кримом та невизнаним Придністров’ям.

27 листопада опублікували новий указ Президента про воєнний стан.