Про це заявила міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн, передає «Німецька хвиля». 

«Дії Росії стосовно України докорінно змінюють архітектуру безпеки в Європі», - заявила глава оборонного відомства, виступаючи на конференції в Берліні, присвяченій підготовці нової «Білої книги» німецького уряду у сфері політики безпеки.

Конфлікт в Україні та його наслідки мають при цьому відігравати важливу роль, зазначила Урсула фон дер Ляєн. Німеччина повинна знайти адекватну відповідь на політику президента Росії Володимира Путіна і при цьому не мати ілюзій, вважає міністер.

«Нова політика Кремля почалаcя задовго до української кризи, і нам ще довго, дуже довго доведеться займатися цією проблемою», - сказала Урсула фон дер Ляєн.

За словами очільниці міноборони Німеччини, ідеться про те, як Заходу реагувати на виклик Росії, яка прагне підмінити узгоджені на міжнародному рівні правила і правові норми домінуванням та створенням зон впливу.

«При цьому варто враховувати й те, яким чином ми коли-небудь знову будемо шукати шляхи до надійних добросусідських відносин із Росією», - підкреслила голова німецького оборонного відомства.

Актуальна «Біла книга» з питань політики безпеки Німеччини була видана у 2006 році. У ній Росія названа «пріоритетним партнером», із яким слід розвивати тісне співробітництво в рамках Євросоюзу та НАТО. Експерти вважають, що у новій «Білій книзі» Німеччини такого формулювання не буде.