Уряд Німеччини призупиняє поставки озброєнь Туреччині через військову операцію “Джерело миру” на півночі Сирії.

Про це заявив глава МЗС ФРН Хайко Маас, пише “Сегодня” із посиланням на газету Bild am Sonntag.

“У світлі турецької наступальної операції на північному сході Сирії уряд ФРН не видаватиме нових дозволів на поставки всіх військових товарів, які Туреччина могла б використовувати в Сирії”, – сказав міністр.

З 2016 року, за словами Мааса, кабмін ФРН дотримувався суворих рамок в тому, що стосується експорту озброєнь до Туреччини, особливо після дій турецької армії в регіоні Афрін. Однак повністю Берлін не призупиняв постачання. За перші чотири місяці цього року Анкара отримала озброєнь з ФРН на 184,1 млн євро і займає перше місце серед одержувачів німецької зброї. У 2018 році Німеччина поставила Туреччині військові товари на 242,8 млн євро, що становило майже третину всього німецького експорту озброєнь (770,8 млн євро).

Нагадаємо, що президент Франції Еммануель Макрон закликав Дональда Трампа якнайшвидше зупинити наступ турецьких військ у Сирії.

Як писав “Вголос”, Дональд Трамп доручив американському Міністерству фінансів розробити нові санкції щодо Туреччини, яка проводить військову операцію в Сирії.