Федеральне відомство із захисту конституції Німеччини заявило про відчутне зростання активності турецької розвідки у ФРН, передає DW.

Шпигунська активність посилилася на тлі дипломатичного конфлікту між Берліном та Анкарою. У заяві контррозвідувальної установи в середу, 8 березня, ідеться про те, що внутрішні процеси в Туреччині, яка готується до конституційного референдуму, відобразилися на ситуації з безпекою у Німеччині.

Відомство "спостерігає значне зростання розвідувальної діяльності Туреччини в Німеччині", зазначається на його сайті. Глава контррозвідки Ганс-Ґеорґ Маасен (Hans-Georg Maaßen) також висловив занепокоєння посиленням протиріч між громадянами Туреччини у ФРН, одні з яких є прихильниками правих поглядів, а інші - прибічниками "Робітничої партії Курдистану". Останню Анкара визнала терористичною організацією. Маасен заявив про загрозу зіткнення цих двох груп. 

Суперечка між Берліном та Анкарою посилилася після слів президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана про те, що ФРН вдається до "практики нацистів". Так він відреагував на заборону в кількох німецьких містах виступів турецьких високопосадовців, які мали агітувати за конституційну реформу, яка посилить повноваження президента.

Раніше глава МЗС Німеччини Зіґмар Ґабріель (Sigmar Gabriel) за підсумками зустрічі з турецьким колегою заявив, що обом країнам треба "крок за кроком" відновлювати дружні відносини.