Працівники університету мали змогу задати питання, що стосуються саме практичних аспектів організації роботи поліцейських під час проведення різноманітних масових заходів, у тому числі футбольних матчів. Гості розповіли принципи діяльності своїх підрозділів, зокрема відзначили, що велика увага приділяється контактам з різноманітними фан-клубами як із метою розповсюдження інформації про правила поведінки на стадіоні та роз’яснення законодавства Німеччини та Баварії, так і задля отримання даних про планування масових заворушень, приїзд та перебування на території проходження спортивного заходу особливо агресивних фанатів.

Також гості ЛьвДУВС провели семінар на тему «Підготовка поліцейських в контексті забезпечення громадського порядку під час проведення чемпіонатів по футболу. Робота поліції з футбольними фанатами та фан клубами. Правові основи», участь в якому взяли науково-педагогічні працівники університету та представники ГУ МВС України у Львівській області: заступник начальника Головного управління полковник міліції Михайло Курочка, начальник управління громадськох безпеки полковник міліції Сергій Маруняк та інші.

Поділилися гості й особливостями співпраці з службами безпеки футбольних стадіонів, адже саме їхні представники знаходяться у «чаші» футбольної арени під час матчу, у той час як поліція має право знаходитись лише за межами спортивної будівлі. Тут важливо чітко скоординувати дії та пропрацювати різноманітні кризові ситуації – так, об`єднавши зусилля, можна не лише нейтралізувати прояви хуліганства та агресії, але й попередити їх. Саме профілактика правопорушень, за словами закордонних колег, лежить в основі діяльності німецьких правоохоронців - це було чітко окреслено у новій безпековій концепції, затвердженій владою Німеччини минулого року.

Важко переоцінити практичну цінність таких зустрічей, адже трохи менше, ніж за два місяці нас чекає грандіозне спортивне дійство - чемпіонат Європи з футболу «Євро – 2012», заради якого Львів відвідають тисячі іноземних туристів. Львівські правоохоронці повинні бути готовими до різноманітних кризових ситуацій та масових заворушень, адже, як свідчить досвід багатьох країн, які вже стикалися з проведенням заходів такого рівня, порушення громадського спокою та порядку є незмінними «атрибутами» футбольних матчів. Саме тому досвід німецьких колег беззаперечно стане нам у нагоді.

Джерело: ГУ МВСУ у Львівській області