Німецька Федеральна служба захисту Конституції вивчає «підстави для розслідування» діяльності правої партії «Альтернатива для Німеччини» (АДН). Це перший випадок e післявоєнній історії Німеччини, коли перевірці такого високого рівня підлягає політична сила, обрана одночасно до бундестагу й усіх регіональних парламентів. Про це повідомляє інформаційна агенція Meduza.

Раніше подібна перевірка торкнулася кількох членів найрадикальнішої партії протилежного флангу — «Лівої», але не організації загалом. Молодіжне відділення АДН, а також фракція «Крило», яка об'єднує найрадикальніше налаштованих членів партії, оголошені «підозрілим».

Як заявив шеф відомства Томас Гальденванг, в його розпорядженні «є перші серйозні підтвердження того, що політика АДН спрямована проти демократичного конституційного ладу». За його словами, висловлювання окремих членів партії та декотрих партійних функціонерів ображають людську гідність. Чиновник назвав націоналізм, ісламофобію, нетерпимість до різних етнічних та інших меншин. Звіт зайняв 450 сторінок.