Цей протокол дозволить дітям і підліткам звертатися в комітет ООН з прав дітей в Женеві у випадках, якщо вони, наприклад, піддаються насильству і знущанням, позбавлені можливості отримати освіту або стали жертвами дискримінації та неадекватного догляду з боку дорослих, пояснює агентство dpa.

Відповідний позов може бути подано в ООН лише після того, як дитина вичерпає всі юридичні можливості для захисту своїх прав у власній країні. Однак у випадку особливо серйозних порушень прав дитини комітет ООН в Женеві може незалежно від одержання індивідуальної скарги почати власне розслідування щодо конкретної держави.

Крістіна Шрьодер зазначила, що з ратифікацією цього документа Німеччина займає в Європі і у всьому світі місце лідера у сфері зміцнення прав дітей.

Уповноважений федерального уряду з прав людини Маркус Льонінґ також схвально оцінив цей крок, зазначивши, що надалі у дітей з'явиться більше можливостей відстоювати свої права.

Додатковий протокол до Конвенції ООН про права дітей набуде чинності лише після того, як його ратифікують не менше 10 країн, зазначає агентство AFP.

Джерело: Deutsche Welle