Експерти з Німеччини провели для працівників «Зеленого Львова» майстер-клас з обрізки дерев в рамках українсько-німецького проекту «Концепція вуличних дерев», повідомляє кореспондент «Вголосу».

Експерти показали українським колегам, під яким кутом необхідно обрізати гілки дерев по відношенню до головної крони.

«За основу ми взяли зелені насадження на проспекті Свободи. Ми хочемо, аби експерти з Німеччини допомогли нашим фахівцям визначитися, які дерева підлягають максимальному укріпленню крони, які потребують фахової обрізки, а які повній заміні», – сказав начальник управління екології та благоустрою ЛМР Андрій Галушка.

Під час практичного заняття експерт Георг-Фрідріх Виттман познайомив працівників «Зеленого Львова» з технічними можливостями, які використовують німці під час обрізки старих дерев. Він показав, як за допомогою сучасного знаряддя та альпінізму можна покорити будь-яке дерево. Завдяки цьому обрізка дерева стає більш  зручною навіть, якщо це треба зробити на самісінькій верхівці.

В свою чергу Андреас Деттер, експерт по деревах з Німеччини, сказав, що дерева в значній мірі визначають атмосферу і зовнішній вигляд міста.

«З одного боку ми хочемо передати українським колегам конкретні техніки обрізки дерев, а з іншого – навчити мислити глобально. Необхідно навчитися формувати сталий розвиток як окремого дерева, так і цілого парку. Йдеться про постійний догляд за деревами, про висадку нових насаджень, усунення старих і небезпечних дерев», – наголосив Андрас Деттер.

За словами Андрія Галушки, проектні роботи із формування парку на проспекті Свободи триватимуть 2-3 роки.

«Цей час необхідний для того, щоби зберегти старі зелені насадження у парку і висадити нові», – підкреслив Андрій Галушка.

Загалом, майстер-клас для працівників ЛКП «Зелений Львів» триватиме з 6 по 10 жовтня.