Приводом для суперечки стало інтерв'ю міністра у справах сім'ї та жінок Крістіни Шредер, в якому вона сказала, що слово «Бог» може бути і чоловічого, і середнього роду. Йдеться про вживання певних артиклів der і das, при тому, що невизначеним артиклем в обох випадках є ein.

Більшість політиків з блоку Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів таке вільне трактування німецької граматики щодо священних тем обурило.

Зокрема, представник ХСС Норберт Гайс підкреслив, що Бог традиційно сприймається як батько Христа, а отже не може бути середнього роду. Депутат бундестагу Штефан Мюллер назвав зауваження Шредер недоречними, а міністр соціального розвитку Баварії Крістіна Хадертхауер вважає, що таке безглузде зауваження Шредер пояснюється виключно політкоректністю.

Більшість політиків підкреслили, що слово «Бог» було і залишається чоловічого роду, як «Богоматір» повинне бути жіночого роду, пише Focus.

За Шредер заступилися лише у гессенському відділенні ХДС, яке висунуло її на чолі списку від свого регіону на виборах в бундестаг. Місцевий політик Клаус-Петер Вільш нагадав критикам, що в німецькій мові немовля Ісус середнього роду.

Сама Шредер пояснила, що в інтерв'ю її запитали, як вона пояснює своїй дитині, якого роду повинен бути Бог. Відповідаючи на нього газеті, вона нібито більше думала про свою доньку, ніж про тих дорослих, які потім будуть судити про її міркування.

Колишній прем'єр-міністр Баварії, віце-президент синоду євангельської церкви Гюнтер Бекштайн заявив, що з точки зору теології Шредер права: Бог справді вищий за будь-які статі. Однак він додав, що емоційно особисто йому таке трактування не близьке, оскільки для нього важливо сприймати Бога як батька, Ісуса як сина, а Марію як його матір.

Раніше Шредер заявила, що, читаючи своїй півторарічній дочці казки, вона замінює в них «неполіткоректні» формулювання політкоректними.

Джерело: Лента.ru