Студенти перебувають у Львові у рамках співпраці між Інститутом та Львівським регіональним інститутом державного управління при Національній Академії державного управління. Ця співпраця триває з 2004 року. Під час перебування у Львові німецькі студенти та викладачі вивчають, як здійснюється в Україні місцеве самоврядування на прикладі Львівської обласної ради.

10 липня у сесійній залі Львівської обласної ради голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради Ярослав Качмарик зустрівся з студентами Інституту державного управління, поліції та права із німецького міста Гюстров.

Ярослав Качмарик у своєму виступі ознайомив німецьких студентів - майбутніх управлінців з роботою та структурою облради. Далі він детальнішу зупинився на проблемах молоді у нашій державі, а також підтримці молоді, яку здійснює Львівська обласна рада.

Голова комісії обласної ради Ярослав Качмарик відзначив професійність та фаховість нашої молоді. На Львівщині навчається 200 тисяч студентів. Не всі з них, на жаль, можуть знайти роботу. Ще одним недоліків молодіжного розвитку у нашій державі є те, що близько 40 відсотків молоді, яка проживає у сільській місцевості, на жаль не бачить перспектив перебування у селі. Львівська обласна рада дуже хоче, щоб молодь могла працювати на селі. Депутати прийняли Програму розвитку культури у сільській місцевості, Програмі підтримки Народних домів. На Львівщині діє багато програм, які стосуються молоді. Вони відносяться до підтримки перш за все освітнього розвитку, а також фізичного здоров’я молоді. Львівська обласна рада теж допомагає фінансово. Зокрема, діють програми „Спортивний майданчик” та „Дитячий майданчик”.

Депутат Львівської обласної ради зазначив: Незабаром в Україні до Верховної Ради. Сподіваємося, що частина депутатів буде молодого віку, до 35 років. У такому випадку політичний розвиток буде більш революційний. Ми хочемо бачити у обласній раді більше молодих людей. Омолодження політиків в Україні - це теж стратегічно важливий крок.

На завершення Ярослав Качмарик побажання майбутнім німецьким політикам навчитися працювати, а далі – сформувати свою активну політичну позицію і зайняти нішу в політиці, як професіоналу. Представник обласної ради наголосив: Будьте професійними у всьому, зокрема, в політиці.