Працівники приймальної уповноважено з прав людини Ніни Карпачової 12 серпня усно відмовились прийняти до розгляду звернення юристів ГО „Чиста Україна”, з приводу порушень прав людини у ході затримання активістів організації, які мали на меті приєднатись до пішого походу студентів м. Суми, ― повідомила прес-служба „Чистої України”.
Працівники приймальної мотивували це тим, що уповноважений з прав людини не може приймати до розгляду справи, які належать до кримінально-процесуального порядку, і порадили подати ці матеріали до Генеральної прокуратури України, ― стверджується у повідомленні.
Відповідно до Законів України "Про звернення громадян" та "Про уповноваженого Верховної Ради України з прав людини", Уповноважений ВР з прав людини зобов’язаний прийняти до розгляду будь-яке належно оформлене звернення громадян. У разі відмови у розгляді звернення, посадова особа повинна у письмовій формі пояснити причину відмови, ― зазначено у повідомленні.
У зверненні йшлося про факти грубого порушення прав людини у ході неправомірного затримання студентів м. Суми та активістів "Чистої України" правоохоронцями Сумської області, яке мало місце на території Полтавщини 6 серпня .
Метою звернення, роз’янюється у повідомленні, є спонукати Ніну Карпачову вивчити усі факти порушення прав людини в ході затримання та з’ясувати правомірність рішення Роменського міськрайонного суду (про застосування до затриманих адмінстягнення у формі адмінарешту строком на 1 добу) а також посприяти у відновленні порушених конституційних прав, викладених у зверненні, працівники приймальні не дали виразної відповіді і продовжували стверджувати, що звернення не належить до їх компетенції. Відтак, виникла парадоксальна ситуація, коли працівники приймальної уповноваженого ВР з прав людини стверджували, що порушення прав людини не належать до їх компетенції.
Кілька місяців сумські студенти виступали проти об`єднання різнопрофільних університетів міста в єдиний Сумський національний університет. 11 серпня Президент України Леонід Кучма скасував свій указ, згідно з яким мав розпочатися процес об`єднання трьох сумських університетів.