Про це повідомила прес-служба комісії.

Зазначене рішення стосується як споживачів, що споживають до 150 кВт год (250 – з кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками) електроенергії на місяць (включно), так і споживачів, які споживають понад 150 кВт год (250 – з кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками) електроенергії.

«Станом на 1 березня 2011 року населення оплачує лише 25,65 % фактичних витрат на виробництво, передачу та постачання електричної енергії. Варто зазначити, що сьогодні тарифи на електроенергію для населення в Україні є найнижчими (якщо їх порівнювати в умовних одиницях – американських центах) серед країн колишнього СРСР. Так, у Казахстані – 4,55, Росії – 5,27, Азербайджані – 5,41, Вірменії – 6,59, Грузії – 7,55, Молдові – 11,45, в той час, як в Україні після підвищення в лютому 2011 року – лише 2,7», - йдеться в повідомленні.

Різниця в тарифах для населення між фіксованим та розрахунковим рівнями покривається всіма іншими непобутовими споживачами, зокрема бюджетними організаціями, сільськогосподарськими споживачами-виробниками, транспортом, промисловими споживачами тощо. У зв’язку з цим роздрібні тарифи на електричну енергію для непобутових споживачів України є фактично завищеними приблизно на 22 %, внаслідок чого постійно збільшується кінцева ціна на всі їх товари та послуги (більшість продуктів харчування, промислових виробів, побутових та інших послуг, у яких питома вага електроенергії займає значну частку).

Запропоноване підвищення тарифів залишає без змін упереджуючі темпи росту тарифів на електроенергію для категорії населення, яке споживає понад 150 кВт год (250 – з кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками) на місяць, та дасть змогу перекласти ціновий тягар, що зараз несуть непобутові споживачі.

Слід зазначити, що 13 млн сімей (або 70 % від загальної кількості абонентів), які споживають до 150 кВт год електроенергії на місяць, за рік споживають приблизно 12 млрд кВт год. А 679 тис. сімей (або 3,6 % від загальної кількості), які споживають понад 400 кВт год на місяць, за рік споживають 6 млрд кВт год, або половину обсягів споживання електроенергії, що споживається 13 млн сімей.

Запропоноване рішення щодо підвищення тарифів на електроенергію на 15 % приведе до збільшення розміру оплати для споживачів за умови споживання:

75 кВт год на місяць – на 2,75 грн;
150 кВт год на місяць – на 5,49 грн;
500 кВт год на місяць – на 22,29 грн;
1000 кВт год на місяць – на 46,29 грн.

Зазначене рішення набуде чинності після державної реєстрації в Міністерстві юстиції.