Як повідомляє «Радіо Свобода», активістів нагородили «за їхню боротьбу проти придушення прав дітей і молоді і за права всіх дітей на освіту».

Вони отримають премію розміром $1,1 мільйона доларів, яку їм вручать в Осло 10 грудня.

Малала Юсафзай стала наймолодшим лауреатом Нобелівської премії миру.

Малала, яка бореться за права дівчат на освіту в Пакистані, стала символом боротьби Пакистану з талібами завдяки своєму блогу. У 2009-му, ще у віці 11 років, вона почала висвітлювати жорстоке поводження талібів із місцевим населенням долини Сват. Вона писала про закриття шкіл для дівчаток, про заборону жінкам носити яскравий одяг. Тепер Малала живе у Великій Британії, де лікувалася після збройного нападу талібів.

У Пакистані і багатьох країнах світу люди виходили на вулиці, щоб її підтримати, а генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун назвав Малалу героїнею.

За даними Нобелівського комітету, 60-річний Кайлаш Сатіярті зберіг традицію Махатми Ганді і очолив мирні протести проти «жахливої експлуатації дітей для отримання фінансової вигоди».

Нагадаємо, минулого року володарем Нобелівської премії миру стала Організація із заборони хімічної зброї за роль у хімічному роззброєнні Сирії.

Як писав «Вголос», цього року серед претендентів на Нобелівську премію миу був лідер кримських татар Мустафа Джемілєв, якого висунула низка громадських організацій Татарстану – республіки у складі Російської Федерації.