Як повідомляє РІА «Новости», про це в сьогодні у Стокгольмі повідомила Королівська шведська академія наук, яка відповідає за присудження нагороди.

Флуоресцентна мікроскопія дозволяє вивчати будову різних об'єктів на дуже малих масштабах із рекордно високою роздільною здатністю. Перевага цієї методики в тому, що вона дозволяє розглянути об'єкти, розміри яких значно менше межі дозволу звичайного світлового мікроскопа. За допомогою флуоресцентної мікроскопії можна, зокрема, вивчати структуру окремих живих клітин і молекул в них, що важливо з точки зору створення нових ліків.

«Новаторство вчених полягає в тому, що світлову мікроскопію вони підняли до рівня нановиміру», - наголосили у Нобелівському комітеті.

Впродовж кількох останніх років експерти зазначали, що різні сучасні методики мікроскопії заслуговують Нобелівської премії. Фахівці, зокрема, передбачали отримання премії Вільямом Морнером.

Як писав «Вголос», 6 жовтня Нобелівський комітет при Каролінському медичному інституті в Стокгольмі оголосив лауреатів премії з медицини. Її присудили Джону О’Кіффу, Мей-Брітт Мозер й Едварду Мозеру. 

Вчора, 7 жовтня, Нобелівську премію з фізики за 2014 рік отримали троє японських вчених – Ісаму Акасакі, Хіроші Амано і Судзі Накамура – за роботу з розробки світлодіодів.

Церемонія нагородження названих у середу лауреатів пройде за традицією в Стокгольмі 10 грудня в день смерті засновника Нобелівських премій - шведського підприємця і винахідника Альфреда Нобеля (1833-1896).