Про це зазначає «Deutsche Welle» з посиланням на агентство AFP.

В свою чергу комюніке Єлисейського палацу додає, що президент Франції Франсуа Олланд і федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель в телефонних переговорах з президентом України Петром Порошенком і президентом РФ Володимиром Путіним відзначили необхідність терміново вирішити питання демілітаризації та розмінування Широкино та прилеглої території (Донецька обл.).

«Повинні бути вжиті термінові заходи, зокрема, продовжено процес відведення танків і легкого озброєння, а також досягнуті домовленості щодо демілітаризації і розмінування Широкино та району», - йдеться в комюніке Єлисейського палацу, поширеного за підсумками телефонної розмови лідерів «нормандської четвірки» в п'ятницю.

У повідомленні зазначено, що з останньої зустрічі в такому форматі (30 квітня поточного року) влади України «зробили важливі кроки». Так, 16 липня Верховна Рада схвалила внесення змін до Конституції України, які передбачають особливий порядок місцевого самоврядування в деяких районах Донецької та Луганської областей.

«Цей імпульс має бути збережений, щоб всі заходи Мінських угод були ефективними до кінця цього року», - підкреслюється в комюніке.

Олланд і Меркель також відзначають в контексті політичного процесу важливість дотримання сторонами зобов'язань щодо забезпечення безпеки. Також лідери «нормандської четвірки» нагадали про важливу роль ОБСЄ, зокрема, в питанні поліпшення режиму припинення вогню і перевірки відводу важких озброєнь. При цьому сторони підкреслили необхідність гарантій для можливості виконання спостерігачами спеціальної місії ОБСЄ своїх задач.

Як повідомляла раніше прес-служба президента України, Порошенко в цій телефонній розмові висловив стурбованість продовженням ескалації на Донбасі і закликав до повного виконання Мінських домовленостей, зазначивши, що «Україна, на відміну від іншої сторони, виконує Мінські домовленості». Глава Української держави також наголосив на необхідності «безумовного і негайного звільнення всіх заручників, у тому числі громадян України, які незаконно утримуються на території Росії, в тому числі Олега Сенцова та Надії Савченко».