В Україні створено нову партію - Партію демократів України. Учора делегати установчого з’їзду ПДУ затвердили статут, програму партії, обрали політвиконком партії у складі сімох осіб, обрали голову контрольно-ревізійної комісії. Головою ПДУ обрано Сергія Крижанівського.
Про це Крижанівський повідомив сьогодні на прес-конференції.
За його словами, вчора на з’їзді також було прийнято резолюцію та заяву, в якій делегати висловили підтримку політики діючої державної влади в Україні у сфері соціальної, економічної, зовнішньополітичної та культурної стратегії та шляхів її реалізації у частині, яка відображає засади, визначені статутом та програмою Партії демократів України. 

Крижанівський зазначив, що делегати установчого з’їзду дійшли згоди, що ПДУ буде брати участь у виборах до Верховної Ради України. За його словами, передбачається, що ПДУ буде зареєстрована вже до 1 жовтня поточного року (дата вступу в дію Закону про вибори народних депутатів України). На сьогоднішній день ПДУ збирає підписи на свою підтримку. Як повідомив Крижанівський в кожної області України планується зібрати щонайменше 1,5 тис. підписів і таким чином загалом буде зібрано до 40 тис. підписів на підтримку партії для реєстрації.
Щодо програми партії, то як зазначив голова ПДУ, вона ставить за мету створення вільної демократичної держави як позаблокової, нейтральної країни. “Тобто ми будемо проводити свою роботу як на політичній арені, так і прагнемо провести до парламенту членів партії з тим, щоб в відбудувати ту систему законодавства, яка б дала можливість Україні не вступати в будь-які військові блоки. Ми ставимо за мету, щоб Україна інтегрувалась з європейським, світовим співтовариством. Але Україна повинна бути нейтральною і не входити до жодного військового блоку”, - сказав він.

Крім цього, пріоритетом діяльності Партії демократів буде захист прав і свобод кожної людини в Україні.
За словами Крижанівського, в Україні спостерігаються “великі системні порушення законодавства у тому, що ВР минулих і цього скликань були прийняті багато законодавчих актів, які суперечать один одному”. “Наша мета – створити систему і розбудувати законодавство таким чином, щоб воно було діючим і не давало можливості порушувати його починаючи з пересічного громадянина і закінчуючи Президентом України”, - наголосив він, додавши, що “головною метою проведення партії до парламенту – це сприяти створенню в Україні умов для розбудови судової реформи в Україні”.

”Я вважаю, що перше і найголовніше завдання, яке повинно стояти перед демократичною владою – це створення належних умов для судової реформи і її проведення. Лише після того ми зможемо розбудовувати всі інші питання в нашій державі, проводити адміністративну і політичну реформи...”, - сказав Крижанівський, зазначивши при цьому, що в демократичних країнах судова гілка влади обирається, а не призначається як в Україні. “Судді будуть незалежними і незаангажованими тільки тоді, коли будуть обиратися,” - наголосив він.
Щодо планів на найближчі парламентські вибори, то за інформацією Крижанівський, ПДУ планує підписати угоду з Блоком Юлії Тимошенко. “Я вважаю, що це та політична сила, яка має авторитет в державі, яка дійсно проводить конкретні ринкові заходи щодо розвитку держави, захисту інтересів держави. Є також питання, які існують щодо ідеології. Ті партії, які входять до БЮТ, я вважаю, є найбільш демократичними”, - сказав він.
На думку Крижанівського, якщо БЮТ на парламентських виборах 2006 р. буде йти окремо від інших блоків, то зможе отримати “переважну більшість голосів”. Він висловив сподівання, що ПДУ буде мати своїх представників в цьому блоці і повідомив, що з сьогоднішнього дня вже розпочалися переговори щодо підтримки БЮТ на виборах 2006 року.

УНІАН