Нещодавно білоруському політичному в'язневі Сергієві Тіхановському висунули звинувачення у розпалюванні соціальної ворожнечі.

Про це інформує сайт "Радіо Свобода".

У Тіхановського якраз закінчувався термін перебування в СІЗО за попередніми звинуваченнями. Його потрібно було або скерувати до суду, або звільнити з-під варти. Натомість, у зв'язку з новим звинуваченням, Тіхановському доведеться просидіти в СІЗО ще 18 місяців. Адвокат політв'язня Віктор Мацкевич заявив, що його підопічний дуже обурений через нове рішення.

Отож, на сьогодні Сергія Тіхановського звинувачують за трьома статтями Кримінального кодексу:

  • організація акцій, які грубо порушують громадський порядок (тут ідеться про ситуацію в м. Гродно 29 травня, коли його затримали);
  • перешкоджання роботі ЦВК;
  • розпалювання расової, національної, релігійної чи іншої соціальної ворожнечі, вчинене групою осіб або спричинене необережністю до смерті або інших тяжких наслідків.

Між іншим, за останнім звинуваченням Тіхановському можуть призначити запобіжний захід у вигляді 12 років позбавлення волі.

Нагадаємо, що Сергій Тіхановський - один із перших цьогорічних політичних в'язнів Білорусі. Нині їхня кількість у країні сягнула 145.

Зараз у Білорусі відбуваються протести проти чинної влади Олександра Лукашенка, які розпочалися 9 серпня. Тіхановський був його найближчим конкурентом, але опинився за гратами. Натомість у Президентських виборах взяла участь його дружина Світлана, яка програла і покинула Білорусь.