Вчені Медичного центру при Університеті Амстердама з'ясували, чому коронавірусна інфекція у багатьох пацієнтів призводить до тяжких симптомів і ускладнень. Причиною виявилися аномалії у відповіді імунних антитіл, яким можна протидіяти за допомогою нового препарату, схваленого для лікування аутоімунних захворювань.

Про це повідомляється в журналі Science Translational Medicine.

Дослідники з'ясували, що у пацієнтів з важкою формою COVID-19 виробляються антитіла з аберантною структурою, що викликає сильне запалення в легенях і різко погіршує перебіг хвороби. Надмірна реакція порушує функції власних тканин і органів пацієнта, сприяє утворенню тромбів в кровоносних судинах і респіраторного дистрес-синдрому, при якому легені починають заповнюватися рідиною.

В даний час для лікування важких хворих людей застосовуються препарати, що блокують надмірну активацію імунної системи: дексаметазон і тоцілізумаб. Їх головний недолік в тому, що вони пригнічують імунітет в цілому. Фахівці з'ясували, що фостаматініб дозволяє імунним клітинам в легенях не реагувати на аномальні антитіла, але при цьому боротися з вірусом.

Препарат був протестований на 59 пацієнтах. У групі з 30 чоловік, які отримували фостаматініб, було менше ускладнень і смертей, а одужання відбувалося швидше, ніж в групі з 29 пацієнтів, які отримували плацебо.

Зараз іде в третя фаза клінічних досліджень, яка повинна показати, чи дійсно цей препарат ефективний для порятунку важкохворих пацієнтів з COVID-19.

Раніше Вголос повідомляв: