Про це зазначила в четвер під час брифінгу в Вашингтоні речник Держдепартаменту США Джен Псакі, передає «Укрінформ».

«Ми зберігаємо можливість та ресурси для введення додаткових санкцій», – зауважила представник держдепу, додавши, що нові домовленості в Мінську – це поки що папір, не підкріплений діями.

Водночас вона не стала уточнювати конкретних термінів та умов, за яких Вашингтон може задіяти силові важелі. «Попереду довгий шлях, і ми не очікуємо, що всі ці домовленості будуть реалізовані найближчими днями. Але ми, звичайно, сподіваємося, що це буде зроблено швидко», – зазначила Псакі.

У цьому зв’язку представник Держдепартаменту згадала також Кримський півострів, анексований Росією. «Ми продовжуємо вважати Крим частиною України», – підкреслила Псакі, наголосивши, що це питання залишається в політиці США щодо санкцій проти Росії.

Коментуючи можливість прийняття президентом США рішення щодо зброї для України, Псакі зауважила, що «всі питання залишаються на столі» й обговорення тривають. У цьому зв’язку вона підкреслила: у Вашингтоні сподіваються, що домовленість про відведення військ і важкого озброєння від лінії припинення вогню буде виконана. «Але дискусії (щодо зброї для України) тривають, як у США, так і з європейськими партнерами», – підкреслила речник держдепартаменту.