Нагадаємо, 1 серпня ринок нерухомості в Україні був під загрозою колапсу, адже, до нових правил оцінки майна не були готові ані оцінювачі, ані юристи. Без сертифікованої оцінки  нотаріуси не оформляти документи. Втім таку оцінку могли надавати лише ті оцінювачі, які пройшли навчання у ФДМУ і отримали відповідний сертифікат. На початок серпня у реєстрі оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності було всього 181 сертифікованих оцінювачів.

Як повідомили у Фонді держмайна, сьогодні сертифікованими вже є 330 фірм.

Втім і цієї кількості оцінювачів замало, аби нововведення не спричинили спекуляцій з вартістю оцінки, а як наслідок – замороження ринку.

Віце-президент Асоціації фахівців з нерухомості, голова львівського регіонального відділення Євген Міщанчук у коментарі Вголосу розповів що сертифікованих оцінювачів катастрофічно бракує, попри те, що їх кількість за декілька місяців дещо зросла.

До прикладу, сертифіковану оцінку у Львові та Львівській області, станом на сьогодні, можуть проводити лише 7 підприємств.

Як повідомив ріелтор, цілком можливо, що нові правла оцінки нерухомості влада знову відтермінує.

«Зараз в інтернеті проскочила інформація, що нові правила знову хочуть відсунути в часі», – повідомив він.

У прес-службі Фонду держмайна Вголосу повідомили, що у середу з приводу цієї теми в Кабміні запланована прес-конференція.