Про це повідомляє кореспондент Вголосу.

Учасниками Угоди стали Львівська обласна рада в особі голови ЛОР Петра Колодія, Обласна асоціація місцевих рад «Ради Львівщини» в особі уповноваженого представника Асоціації Ольги Шайдулліної, Львівське відділення Асоціації міст України, яке представив міський голова Львова Андрій Садовий, Львівська міська рада в особі секретаря ради Василя Павлюка та новообрані народні депутати України від Львівщини.

В Угоді вказано, що її сторони домовились об’єднати зусилля для вирішення питань соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області за кількома напрямками. Йдеться про спільні дії учасників Угоди щодо цілісності і суверенності держави, посилення ролі органів місцевого самоврядування, боротьби з корупцією, беззаконням та безробіттям, реформування та розвитку села, вирішення екологічних проблем Львівщини, ремонту доріг, проведення реформ у галузі охорони здоров’я, освіти, науки та інших галузях гуманітарної сфери.

Розробники Угоди залишили учасникам можливість вносити зміни та доповнення до документа. Процес доповнення відбуватиметься за згодою сторін та оформлятиметься додатковими Угодами.

Ініціатором підписання Угоди про співпрацю був голова Львівської обласної ради Петро Колодій. Він зазначив, що ця ідея виникла вже досить давно, оскільки часто органам місцевого самоврядування не вистачає співпраці із представниками у Верховній раді, людей, які активніше лобіювали б інтереси своїх регіонів щодо залучення коштів із державного бюджету в місцеві.

«Коли відбулися вибори і ми побачили таке велике представництво Львівщини у Верховній раді, – а це близько 40 депутатів, які пов’язані із Львівщиною, – я відразу вирішив, що потрібно підписувати цю Угоду. Я впевнений, що Угода про співпрацю багато змінить у економіці та розвитку нашого краю», – сказав Петро Колодій.

Депутат від політичної партії «Удар» Ярослав Гінка назвав підписану Угоду про співпрацю «шлюбом з Україною».

«Я – одружений. Я вже брав шлюб зі своєю жінкою, а тепер теща каже, що це в мене ще один шлюб із нашою державою Україною. Ми маємо про це пам’ятати, що ми перед Богом клянемось служити державі та громадянам України», – сказав депутат.