Переглянувши матч «Політехніка-Галичина» - «Азовмаш» вживу, одразу ловиш себе не думці: за такими емоціями вболівальники і приходять на баскетбол, за такі емоції вони закохані в цей вид спорту... І справді емоційних моментів у матчі було багато: по ходу матчу вигравали як і одні, так і інші, однак перемогли ті, мабуть, які більше цього хотіли. Розв’язка матчу наступила на останніх секундах зустрічі, коли «політехи» відіграли семиочкове відставання у рахунку і вирвали перемогу.

У першій половині матчу «політехи» переграли своїх суперників. Владан Вукосавлєвіч та Дарел Мітчел впевнено вели свою команду вперед. Центровий львів’ян виділявся не тільки в атаці, а ще й у захисті. А Мітчел не тільки забивав у кошик суперника, а ще віддавав результативні передачі. Загалом, у першій половині гри львів’яни вдало грали у захисті. Навіть попри зусилля зіркового Олексія Печерова, гості спромоглися за два періоди забити лише 36 очок, в той час коли суперник закинув на десять більше.

Хоч і перевага галичан після половини матчу була хорошою, однак не вірилося в те, що «зелено-білі» легко доведуть матч до перемоги. Хто слідкує за матчами «політехів» у цьому сезоні, ймовірно пригадає не один поєдинок, у якому команда губила свою перевагу після великої перерви, і на нервах проводила кінцівку матчу. Так сталося і цього разу, однак це був саме той випадок, коли говорять: "чим важча перемога, тим вона і солодша"…

Лідер «Азовмашу» Олексій Печеров після великої перерви своїми вдалими діями в атаці завів свою команду. Якраз саме у третьому періоді гості нащупали свою гру, в той час коли команді Желько Лукаїча вдавалося все менше і менше. Здавалося, «політехи» здали фізично, а от підсилювати гру, випускаючи «свіжих» виконавців, Лукаїч не бажав. Збили ритм галичанам і кілька незрозумілих свистків арбітрів. Інколи навіть складалося враження, що рівень арбітрів не дотягував до рівня команд на майданчику.

На останню перерву у матчі команди пішли за рівного рахунку – 59:59. Вболівальники львів’ян у цій чверті пережили такі моменти, коли могли бігти в аптеку за валідолом, після чого - в магазин за коньяком. Коли «Азовмаш» після вдалих дій Печерова та Кольченка вигравав + 7, можна було бігти за валідолом. Рятувати «Політехніку» взялися Вукосавлєвіч та Мітчел. Як це не дивно, вони не тільки порятували свою команду від поразки в основний час, а ще й принесли їм перемогу. При рівному рахунку Мітчел забив два очки з середньої дистанції, після чого тренер гостей Сергій Завалін взяв тайм-аут. Утім, провести результативну атаку за 13 секунд гостям не вдалося. А це означало - з Новим Роком, вболівальники!

Про тих, хто в потрібний момент погнав свою команду вперед, хотілося б написати окремо. Те, що творилося в «Галичині» під час матчу і після нього, словами описати важко. Це потрібно бачити і чути. Побувавши на різних змаганнях різного рівня, з впевненістю скажу, що за такими емоціями на таке шоу вони і приходять. А команди грають саме для них. Немає сумнівів у тому, що на матч «Політехніка-Галичина» - БК «Донецьк», що пройде у палаці спорту «Галичина» у п’ятницю, 4 січня (18:30), прийде не менше глядачів. І хочеться вірити у те, що керівництво команди звернуло увагу на те, яка була черга за квитками у грі проти «Азовмаша». Відповідно, будемо вірити у те, що добратися до трибун «Галичини» вболівальнику наступного разу займе менше часу, а команда у майбутніх матчах даруватиме не менш хороший баскетбол.

Політехніка - Азовмаш 80:78 (22:13, 24:23, 13:23, 21:19)

Політехніка: Мітчел (22), Алфьоров (4), Стефанишин (4), Лі (5), Вукосавлєвіч (24 + 12 підборів + 3 блок-шоти) - старт; Васільєвіч (10), Шкурупій (6), Іконич (4), Зубрицький (1).

Азовмаш: Грір (8 + 8 передач), Забірченко (0), Харріс (10), Драгічевіч (5 + 5 втрат), Радуліца (10 + 8 підборів) - старт; Печеров (26 + 5 підборів), Кольченко (12 + 6 підборів), Сліпенчук (5), Зайцев (2), Байда (0).