Начальник Генерального штабу ЗСУ Руслан Хомчак, який під час боїв за Іловайськ влітку 2014 року очолював сектор «Б», розповів, що виходив з оточення у складі групи з 14 осіб, з тяжкопораненим бійцем, та сам міг загинути.

Про це він повідомив в інтерв’ю «УНІАН».

«Для мене той бій не закінчився, тому що досі невідома доля багатьох, хто пропав безвісти… Це все – тягар в моїй душі. Але я ні перед ким очі не опускаю. Не тому, що я такий безстрашний, а тому, що я зробив все, що міг зробити. Напевно, головна моя проблема в тому, що я залишився живим», – заявив він, коментуючи бої за Іловайськ.

Хомчак підкреслив, що мав таку саму можливість загинути, як і всі, тому йому не соромно.

«Я зробив все, що я міг в тій ситуації. Тоді наявність генерала там (в Іловайську, – ред.) була елементом стримування для бійців. Тому що всі дивляться, що генерал тут, він не дурень, він себе поважає, не тікає, значить, ми теж будемо воювати. Хоча у мене були ситуації, коли мені казали, що всі вже залишають Іловайськ, а я казав – «ні, я на місці», тоді все – «ми воюємо далі», – додав він.

Загалом він зазначив, що у складі групи вийшов з Іловайська у безпечну зону в місто Комсомольськ о 4-5-й годині ранку 31 серпня.

«Коли ми виходили, я зв’язався з керівником АТО, генералом Муженком по телефону і сказав, щоб прислали вертоліт, бо у нас поранені. Наша група складалася з 14 чоловік, ми з собою тягли бійця тяжко пораненого в плече», – зауважив він.

Генерал зазначив, що після виходу їх вивезли в Стару Ласпу, туди підходила перша бригада оперативного призначення Нацгвардії, вони надали допомогу пораненому.

«Кавою і чаєм нас пригостили, бо не їли декілька днів взагалі, а воду пили з Кальміуса…», – зауважив Хомчак.

Нагадаємо, що новий глава Генштабу ЗСУ розповів про загрозу прямого вторгнення з боку Росії.